Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Zajednica > Klub

Klub Kutak za clanove foruma

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 05-05-2010   #1
Esquivel
Substitute
 
Esquivel's Avatar
 

Join Date: Apr 2010
Posts: 1,999
Default Halid Beslic

Halid Bešlić (Sokolac,20.11.1953.)je bosansko-hercegovacki folk muzicar.Bešlić se muzikom bavio u ranoj mladosti. Nastupao je na školskim i mesnim priredbama. Nakon osluženja vojnog roka,preselio se u Sarajevo i počeo da peva po restoranima. Nakon nekoliko godina popularnosti, godine 1979. je snimio svoj prvi album. U svojoj karijeri snimio je 17 albuma.

Albumi:


Sobracajna nesreca:10. marta 2009. godine Halid Bešlić je teško povrijeđen u saobraćajnoj nesreći u naselju Kobilja Glava kod Sarajeva kada je u automobilu marke Škoda superb sletio s ceste.[1] Bešlić, koji nije bio vezan pojasom imao je nekoliko povreda na licu i desnom oku. Pokušaji za spašavanje njegovog desnog oka su poduzimani u mnogim bolnicama u Bosni i Hercegovini, Turskoj i Belgiji ali bez uspjeha. Od svog oporavka održao je dva velika koncerta u Zagrebu krajem Oktobra 2009. godine.



Ajmo Interisti "ljubitelji folk,narodne muzike"
Pisite nesto o ovom kralju
Ja bi vam zapevo,al nesmem.
-------------------------------------------------------------------------
Ja sve ove dane cekam da mi svane
da vidim tvoj dragi lik
ja sve ove dane tjesim jarane
a bolan vise sam od njih

Jednom si rekla, nisi porekla
da sam za tebe jedini
mene si zvala, a srce dala
drugome da ga isprosi...

Last edited by Esquivel; 05-05-2010 at 02:37.
Esquivel is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2010   #2
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

vidim da si se bas potrudio
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2010   #3
esteban
Team star
 
esteban's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 3,208
Send a message via MSN to esteban
Default

Ja ne slusam cesto narodnu..ali kad vec krenem da slusam njegove pjesme su obavezne
__________________


Solo l'Inter!!!
esteban is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2010   #4
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

evo jedan crni glupi
- idu dva oka, jedno halidovo
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2010   #5
Esquivel
Substitute
 
Esquivel's Avatar
 

Join Date: Apr 2010
Posts: 1,999
Default

Quote:
Originally Posted by dera View Post
evo jedan crni glupi
- idu dva oka, jedno halidovo
Ju dera sram te bilo
Esquivel is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2010   #6
Esquivel
Substitute
 
Esquivel's Avatar
 

Join Date: Apr 2010
Posts: 1,999
Default



Halid Bešlić u "Beogradskoj areni" peva za 100.000 evra!


Halid Bešlić, jedna od najvećih folk zvezda iz susedne BiH, održaće koncert u "Beogradskoj areni" samo pod uslovom ako mu ovdašnji organizatori iskeširaju, ni manje ni više, nego 100.000 evra! Naime, kako "Alo!" saznaje, bosanski pevač je već mesecima u pregovorima sa brojnim srpskim promoterima koji žele da stanu iza njegovog nastupa u najvećoj dvorani na Balkanu. "Svi dogovori su pri kraju, jedino gde je zapelo je to što je Halid za koncert tražio 100.000 evra. Naravno, organizatori su se povukli i ovih dana vagaju da li će im njegov koncert biti finansijski isplativ jer Bešlićeva publika nije visoke platežne moći, pa nisu sigurni da li bi sa cenom ulaznica mogli da pokriju troškove. Ne treba zaboraviti da nije u pitanju samo njegov honorar, već treba platiti i binu, rasvetu, halu, orkestar i mnoge druge stavke. Sada pokušavaju da nađu i sponzore koji bi to pokrili i ako sve bude u redu, koncert bi trebalo da bude održan krajem leta", otkrio je dobro obavešteni izvor.
Esquivel is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2010   #7
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

skupo je ovo
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2010   #8
adiK
Assistant coach
 
adiK's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Σαράγεβο, BA
Posts: 1,741
Send a message via MSN to adiK
Default

A Rihanna je pjevala za kikiriki
__________________
"Da li Vama po đahkada na sabahu ćuna na pamet pada?"
adiK is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2010   #9
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

i cips
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2010   #10
Balotelli#45
Spammer
 
Balotelli#45's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: The Planet :)
Posts: 5,881
Send a message via MSN to Balotelli#45
Default

i kobasice
Balotelli#45 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2010   #11
Esquivel
Substitute
 
Esquivel's Avatar
 

Join Date: Apr 2010
Posts: 1,999
Default



Halid Bešlić snimio duet sa Danijelom Martinović

"Zarobljenik uspomena" radni je naziv dueta koji je Halid Beslić pre nekoliko dana snimio sa hrvatskom pevačicom Danijelom Martinović u studiju Franje Valentića u Zagrebu. Tekst pesme, kojoj predviđaju već sada veliki uspeh, potpisuje Fahrudin Pecikoza, dok je za muziku zadužen Danijelin životni saputnik Petar Grašo. Aranžman je uradio Enes Tvrtković, koji svoje prste ima i u megaduetu "Godinama" Dine Merlina i Ivane Banfić. "Dolazak Halida u Zagreb izazvao je veliko interesiranje tako da se pred studiom za tren oka stvorilo desetak novinarskih ekipa. To je neverovatno!“, rekao je Pecikoza.
Esquivel is offline   Reply With Quote
Old 20-06-2010   #12
Esquivel
Substitute
 
Esquivel's Avatar
 

Join Date: Apr 2010
Posts: 1,999
Default Halid Bešlić: Povratak na scenu mi daje snagu



Nakon što je u martu prošle godine doživeo tešku saobraćajnu nesreću posle koje je usledio i dug i mukotrpan oporavak, legendarni bosanski pevač Halid Bešlić se ove godine polako vraća na scenu. Poslednji, upečatljivi koncert koji će se dugo pamtiti jeste koncert "Tri kralja“ koji su Halid, Šaban Šaulić i Miroslav Ilić nedavno priredili u Sarajevu, a Bešlić od septembra planira spektakl i u Srbiji gde nije nastupao više od dvadeset godina. Jesen će biti u znaku njegovog povratka. "Na jesen ću nastupiti u Beogradu. Planiram "Arenu", ali ćemo videti. Svi nešto pevaju u polupraznoj "Areni", nikako da je napune. Draže mi je da nastupim i u nekom manjem prostoru, ali da atmosfera bude prava. Nije bitno mesto, meni je puno srce što se u Srbiji pevaju moji hitovi", iskren je Bešlić koji ne isključuje mogućnost da se i koncert "Tri kralja“ održi u Beogradu. "Šabana, Miroslava i mene su spojile emocije, sećanja na stara vremena. Doduše, ja sam najmlađi među njima, ali spadam u njihovo društvo. Želim prvo da napravim veliki koncert u Srbiji, pa tek onda da planiram koncert "Tri kralja"“, priča pevač koga za Srbiju vezuje narod, te iako ovde nije nastupao više od dve decenije, voli da dođe u naše krajeve i dobro se provede. "Volim da izlazim u Beogradu, ali nisam išao sa Miroslavom i Šabanom, mnogo su oni stariji za mene. Imam ja moju raju. Ja volim mlađe. Recimo, najviše volim da izađem sa Džejom", kaže kroz smeh Halid za "Blic" kome upravo rad sada daje snagu, veru i nadu posle nesreće. "Povratak na scenu mi daje snagu! Podnošljivo sam dobro i to najrealnije opisuje moje stanje. Trebalo bi da mi bude bolje, ali to zavisi od mene i moje discipline. A znate kakvi su ljudi, vole svuda da idu, svašta nešto da rade, a najmanje da sebe čuvaju. Al’ ne žalim se, dobro sam", kaže kroz smeh Bešlić koji se ovog leta okrenuo lepim stvarima, pa osim priprema za koncert vreme provodi uz fudbal i konje. "Moj prijatelj ima ranč sa konjima gde često idem da gledam trke. Ne kladim se, gledam iz milošte i draže mi je da tako provedem vreme nego u kafani. Još nisam jahao, jer moram da budem oprezan od kada sam nastradao, ali ću uskoro početi i da jašem. To želim da uradim po ugledu na Zvonka Bogdana koji jahanjem održava vitku liniju, a ja bih vala morao malo da smršam. Verovatno ću ići na trčanje", priča Halid koji voli fudbal, te mu ovogodišnje Svetsko prvenstvo neće promaći: "Fudbal pratim amaterski i mislim da će Brazil da pobedi", kaže Halid. Bešlić je nedavno bio gost na koncertu Željka Joksimovića u Sarajevu na stadionu Koševo i kaže da bi voleo da u Sarajevu vidi još neke pevače iz Srbije. "Osim Željka, volim Vladu Georgieva i Aleksandru Radović. Mislim da je Georgiev spreman za jedan ovako lep koncert i da zaslužuje veliku pažnju zato što je kvalitetan", priča Halid.

-Drago mi je sto je pun pozitivne energije,samo tako nastavi Halide.
Esquivel is offline   Reply With Quote
Old 01-07-2010   #13
Esquivel
Substitute
 
Esquivel's Avatar
 

Join Date: Apr 2010
Posts: 1,999
Default

- Evo i napokon tog dueta
- Vredi poslusati...




Last edited by Esquivel; 01-07-2010 at 20:10.
Esquivel is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2010   #14
Esquivel
Substitute
 
Esquivel's Avatar
 

Join Date: Apr 2010
Posts: 1,999
Default

Halid Bešlić snimio -Tamburaše- sa Legendama

Zoran Dašić Daša, frontmen beogradske grupe "Legende", napisao je muziku i tekst za pesmu "Tamburaši" koju je nedavno snimio Halid Bešlić uz muzičku pratnju članova pomenutog benda. Oni koji su imali priliku da čuju ovu numeru nisu krili oduševljenje Halidovim izvođenjem i sjajnom kompozicijom. Takođe, predvideli su i da će to biti veliki hit. Daša je rekao da čim je napravio tekst i melodiju, pomislio je da bi bilo idealno da je otpevaju sa folk legendom Bešlićem: "Prvi duet "Legende" su snimile sa Borom Đorđevićem, našim kumom, a drugi, eto, sa Halidom. Nadam se da će se dopasti publici, jer smi mi svi prezadovoljni kako pesma zvuči."



Esquivel is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 21:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic