Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Sport > Fudbal > Nacionalna takmičenja

Nacionalna takmičenja Ovdje možete razgovarati o selekcijama, njihovim takmičenjima itd.

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 09-01-2010   #1
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default African Cup 2010

Evo nek se nadje i ova tema vezan za naedno takmicenje gdje ce biti i par nasih igraca....

Quote:
Vrlo loš uvod u Afrički Kup Nacija koji u nedjelju počinje u Angoli imali su nogometaši i vodstvo reprezentacije Togoa, čiji je autobus napadnut pucnjevima iz vatrenog oružja, a u napadu je ranjeno najmanje šest osoba, od čega dva nogometaša.

Dopredsjednik nogometnog saveza Togoa Gabriel Ameyi je za Associated Press izjavio kako su među ranjenima dvojica igrača, Obilale Kossi i Serge Akakpo, te dva liječnika, vozač autobusa i novinar koji je putovao sa momčadi.

Regija Angole u kojoj se proizvodi nafta opterećena je nemirima, a organizacije za ljudska prava optužile su vojne vlasti za zvjerstva nad stanovništvom, a vladine službenike za krađu milijuna dolara.

Naknadno je stigla vijest i kako je vozač autobusa preminuo od zadobivenih rana, dok su nogometaši Togoa u razumljivom šoku i prema sadašnjem stanju nemaju namjeru sudjelovati na Afričkom Kupu Nacija.

"Još uvijek ne razmišljamo o onome što bi se moglo dogoditi. Ali istina je da nitko ne želi igrati. Nismo sposobni za to. Prije svega mislimo o zdravlju onih koji su ranjeni, jer je bilo puno krvi." rekao je reprezentativac Togoa Alaixys Romao.

Paravojna organizacija Republic of Cabinda je objavila kako je napad bio usmjeren na vladine snage sigurnosti koje su bile u pratnji autobusa.

Čelnici afričke nogometne federacije i organizacijski komitet natjecanja u Angoli raspravljaju o posljedicama ovog slučaja, koji bi mogao rezultirati i potpunim otkazivanjem natjecanja, iako je vjerojatnije da će sve utakmice biti prebačene na stadione koji se nalaze u gradovima u sigurnijem dijelu zemlje.
Huska is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010   #2
Dejo
Substitute
 
Dejo's Avatar
 

Join Date: Jan 2010
Location: Sarajevo
Posts: 258
Default

Zalosno, na sta se fudbal svodi, Togo bi trebao odustati od takmicenja, kao da smo u 14 vijeku!
Dejo is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010   #3
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

Trebale bi sve drzave se povuc, nidje veze stvarno, sta sad da togo ne igra to im je bio i cilj, a vako se svi pokupe i evo vam k
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010   #4
Dejo
Substitute
 
Dejo's Avatar
 

Join Date: Jan 2010
Location: Sarajevo
Posts: 258
Default

Quote:
Originally Posted by CurvaNord69 View Post
Trebale bi sve drzave se povuc, nidje veze stvarno, sta sad da togo ne igra to im je bio i cilj, a vako se svi pokupe i evo vam k
I ja sam tako mislio ali sam se pogresno izrazio, dok uhvatim ritam na forumu
Dejo is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010   #5
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default

čuo sam za to danas na tal. vijestima, ma svašta, a di će drugdje hehe
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________
Mauro7 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010   #6
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

kako mi balkanci imamo onaj svoj neki blesavi mentalitet...tako i ovi imaju onaj svoj i nikad se nece promijenit...steta samo sto se SP igra dole od toliko svijeta i uspijesnih drzava
Huska is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010   #7
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

cudo da ih Ade nije razbacao hehe
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010   #8
Grujinho
Team star
 
Grujinho's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Domzale,Slovenia
Age: 33
Posts: 4,044
Default

kakva je to varnost...ljudi dođu sa puškama do skroz do avtobusa...
Grujinho is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010   #9
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default

jedna posljednja misao prije spavanja haha

ja bi sve te banana države zatvorio u njihova ''dvorišta'' nitko ne ulazi i nitko ne izlazi
kao izraelce i palestince
evo ti tu tvoj komad zemlje i ne prdi okolo, ko psu, dobar budi!!!
najbolje bi bilo kad bi svatko imao svoju planetu, jer sve borbe, ratovi su uvijek bili za vlast, zemlju i tako dalje
pa evo ti cijela planeta i uživaj, mi ćemo bit na ovoj na miru a vi ovdje ako želite se ubijajte do mile volje a mi mrtvi hladni
trebalo bi stotine planeta ali jedino to hahah
i trtebali bi svi imat identične planete, tako da netko ne kaže eh vi ste imali više nafte bla bla

jadnici ne kuže ni za šta se bore
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________
Mauro7 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010   #10
LiGad
Assistant coach
 
LiGad's Avatar
 

Join Date: Sep 2009
Location: Mostar
Age: 32
Posts: 1,633
Send a message via MSN to LiGad
Default

samim time sto je napad bio unutar Angole dan prije otvorenja Africkog kupa nacija je nezamislivo za one koji zive van tog kontinenta ..
po meni ovaj put bi se takmicenje trebalo pomjerit na ljeto (neki su se i prije ovog incidenta zalagali za to) i u nekoj drugoj drzavi ..samo iz razloga da kontinent ne ostane bez takmicenja ove godine, da se ne rusi tradicija od nekih 50 godina
a sto se tice Angole ..nek smisle najtezu mogucu kaznu i kazne ih

---------- Post added at 14:56 ---------- Previous post was at 13:29 ----------

"Mnogi žele otići, mislim da im se više ne ostaje u turniru jer su već vidjeli svoju smrt. Žele se vratiti obiteljima, ne mogu spavati nakon onoga što su doživjeli. Vidjeli su da njihov suigrač ima metak u sebi, plače i gubi svijest. Održat ćemo sastanak na kojem ćemo odlučiti što dalje, a u subotu donijeti odluku najbolju za naše živote." rekao je Adebayor (index.hr)
Pise se i da su napustili takmicenje
__________________
Like I give a damn!
LiGad is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010   #11
Enfant Terrible
Veliki Brat
 
Enfant Terrible's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo,BA
Age: 35
Posts: 1,743
Default

Žalosno, samo to mogu reći. Ne znam stvarno ni šta se mota organizatorima po glavi, pa Afrika je (bez uvrede bilo kome) u 13 stoljeću (velika većina zemalja) i treba biti zaista jako pažljiv pri odabiru domaćinstva smotre. U najmanju ruku bi se trebale razmotriti najsigurnije lokacije i tu prebaciti takmičenje, iako bi i samo otkazivanje takmičenja bilo logično...
__________________
If you even dream of beating us you'd better wake up and apologize!
Enfant Terrible is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010   #12
Moca93
Team star
 
Moca93's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Crepaja...Srbija....
Age: 30
Posts: 4,013
Send a message via MSN to Moca93
Default

Organizatori su jučer potvrdili kako će se natjecanje unatoč svemu održati, a domaćini tvrde kako će učiniti dodatne napore na sigurnosti sudionika. Međutim, izbornik Togoa Hubert Velud smatra kako bi cijelo natjecanje trebalo biti otkazano.

"Možemo u najmanju ruku sebi postaviti pitanje da li natjecanje treba otkazati. Ovo je barbarski čin u trenutku kada smo trebali slaviti afrički nogomet. Napustili smo bolnicu i krenuli u centar za okupljanje sudionika natjecanja. Dugo smo bili u bolnici, tako da smo mogli biti jako jedinstveni. U ovakvim situacijama postanete malo paranoični i sumnjate u sve. Mi nismo osjetili da su vlasti ovo shvatile ozbiljno. Ne mislim da žele sve zataškati, ali gotovo da je tako." rekao je Velud.

Dok je Velud bio razočaran načinom na koji su se vlasti odnosile prema incidentu, bio je pun hvale za vojnike za koje smatra da su spasili njihove živote: "Ono što je sigurno jeste da je vojska spasila naše živote. Bez njih, pobunjenici bi nas uništili, jer nismo imali nikakve obrane. I ne bih u ovom trenutku bio ovdje i s vama razgovarao. I ja sam pogođen u ruku, ali to je ništa u usporedbi s onim što se desilo mom pomoćniku, koji je dobio metak u stomak, kao i naš glasnogovornik. Vratar Kodjovi Obilale je dobio metak u bubreg. Moj slučaj je nevažan u odnosu na njih. Ali svi smo u šoku, jer je ovo ratni čin. Bilo je puno krvi i straha u autobusu. Mislim o ljudima koje poznajem, ali naše misli su upućene i prema vozaču koji je poginuo."

Kako je vratar reprezentacije Togoa Kossi Agassa rekao za jednu francusku radio postaju, broj poginulih u napadu je porastao na tri, jer su u međuvremenu od posljedica ranjavanja preminuli i asistent izbornika Veluda, te glasnogovornik nogometnog saveza, dok je rezervni vratar Kodjovi Obilale htino prebačen na operaciju u Južnoafričku Republiku.
__________________

GRAZIE
JOSE!

кој не скокне ова ale ale Горан !!!!!
Moca93 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010   #13
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

I sta sad bi se tu trebalo igrat prvenstvo? nidje veze.
U jednu ruku bi se trebalo prebacit, a onda kad pogledas ako se prebaci pobijedile su bande jbt.
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-2010   #14
LiGad
Assistant coach
 
LiGad's Avatar
 

Join Date: Sep 2009
Location: Mostar
Age: 32
Posts: 1,633
Send a message via MSN to LiGad
Default

Quote:
Originally Posted by CurvaNord69 View Post
I sta sad bi se tu trebalo igrat prvenstvo? nidje veze.
U jednu ruku bi se trebalo prebacit, a onda kad pogledas ako se prebaci pobijedile su bande jbt.
upravu si za ovo, ima i toga ..ali opet nek se bande pobjedjuju na drugi nacin, nek se istrijebe ..nema moralnih pojeda nad bandama ..to ne postoji
kad sam gledao veceras Adebayora na snimcima kako udara rukam u auto s nevjericom, ma to je ..
__________________
Like I give a damn!
LiGad is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 19:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic