Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Utakmice > Arhiva > 2010/2011 > Liga prvaka

Liga prvaka Razmjenjena mišljenja o taktici i sastavu za međunarodne utakmice

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 14-03-2011   #16
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

ono sto bih ja, a evo ponavljam opet jeste da ako lucio ne zaigra, a male su sanse, jeste da igra chivu na njegovo mjesto sa andreom...
isto tako da u napadu bude formacija kao sa murinjom sto smo igrali...pa neka smisli Leo ko bi igrao u napadu sa eto-om i goranom...ipak smo mnogo opasniji kad igramo tako nego 4-3-1-2
__________________

~Helenio Herrera: "If you are first you are first. If you are second, you are nothing."
~Enzo Ferrari: "Aerodynamics are for people who can't build engines."
Guro is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2011   #17
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Ne trebaju nam 3 zadnja vezna, to je moje misljenje, previse defanzivno. 4-2-1-3, dakle tog jednog defanzivnog ustvari u napad. Ali male su sanse za time, posto je trener defanzivno nastrojen .

Naravno Guro, Zanetti Chivu Andrea Maicon .
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2011   #18
adiK
Assistant coach
 
adiK's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Σαράγεβο, BA
Posts: 1,741
Send a message via MSN to adiK
Default

Quote:
Originally Posted by dera View Post
Ici samo na jedan gol je rizik, to nismo protiv Brescie znali osigurati . Uostalom, onda nas cekaju produzetci i penali.
Kazem to vezano za ovu pricu o tome da primamo prvi gol. Kazem, ako damo jedan, doci ce drugi, ako primimo jedan, ganjat dva je puno teze (sto je i logicno al ja ovom deri vazda moram objasnjavat )
__________________
"Da li Vama po đahkada na sabahu ćuna na pamet pada?"
adiK is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2011   #19
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

sasvim nam je svejedno primili gol ako damo jedan vise od njih...
__________________

~Helenio Herrera: "If you are first you are first. If you are second, you are nothing."
~Enzo Ferrari: "Aerodynamics are for people who can't build engines."
Guro is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2011   #20
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

mislim da je sutra najmanje bitno koju formaciju cemo igrat...motivacija,priprema Leonarda te raspolozenje kljucnih igraca su ono sto ce odlucit sutrasnju utakmicu.

iskreno ne bi me iznenadilo da pocnemo u slicnoj formaciji kao u prvoj utakmici...

kakogod imamo dobre sanse...
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2011   #21
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Quote:
Originally Posted by adiK View Post
al ja ovom deri vazda moram objasnjavat )
Ko ti je kriv sto nejasno izlazes materiju . Procitaj ponovo kako si napisao.
Quote:
Originally Posted by Il Mago View Post
mislim da je sutra najmanje bitno koju formaciju cemo igrat...motivacija,priprema Leonarda te raspolozenje kljucnih igraca su ono sto ce odlucit sutrasnju utakmicu.
Jel ti Eto'o bio raspolozen u prvom mechu? Slabije ekipe (Arsenal) nemaju dovoljno motivacije da uzmu bod protiv Barce?
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea

Last edited by dera; 14-03-2011 at 17:49.
dera is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2011   #22
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

smijesno nesto ?

i postovi tog tipa su na nivou 12-godisnjaka
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2011   #23
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

U medjuvremenu sam editovao post i nadopisao. Danas su ti formacija i taktika sve, a to sto si ti napisao (da nije bitno) nije na nivou 6-godisnjaka (koji kada igra u pjetlicima kaze treneru da nije dovoljno samo imati zelju za pobjedom) .
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2011   #24
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

motivacija,priprema Leonarda te raspolozenje kljucnih igraca...

sta osim ovog moze odlucit sutrasnju utakmicu ? s nase strane,naravno...

mozda sudija ?

formacija apsolutno nebitna,bitan je nacin na koji ce igraci izac na teren,odnosno kako ce ih Leo pripremit i MOTIVISAT !

Eto'o bio raspolozen,al ne moze sam...Eto'ou treba jos neko da ga isprati kad napravi one sanse,a ne kao u Milanu...
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2011   #25
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Odgovor ti stoji u mom prethodnom postu, pronadji uljeza. Ne mogu vjerovati da se jos drzis toga da je motivacija i raspolozenje igraca kljucna stvar.

---------- Post added at 17:00 ---------- Previous post was at 16:57 ----------

Da li si kada cuo recenicu - "Sve zavisi kako ce se ekipa postaviti i zauzeti igru" - ako jesi, sta ti mislis sta to znaci - koliko su igraci motivisani i raspolozeni ili kakva je formacija i taktika tima?

---------- Post added at 17:03 ---------- Previous post was at 17:00 ----------

Jos jedna, zasto Milan jucer nije pobjedio - svi su bili raspolozeni, motivisani - nevjerovatno . Na drugu stranu, Bari je igrao na kontre, imao formaciju "bunker", neki igraci su bili katastrofa, hmm..
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2011   #26
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

priprema Leonarda ukljucuje i taktiku,mislio sad da se to podrazumijeva,al eto napisacu da je lakse skontat.

igrali mi 4-3-3,4-2-3-1,4-3-1-2 il 2-5-3 je najmanje bitno...Formacija je dobro koliko je igraci uspiju iznijeti na terenu i to je to...

taktika i formacija nisu isto.mozda te to malo buni jbg...

Milan nije dobio jer su pali psihicki i moralno (nedovoljno motivisani) nakon ispadanja iz LP
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2011   #27
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Pricas nebuloze, razmisli sta pises (gledao si i ti utakmicu Milana). Sada ja ne vidim razliku izmedju taktike i formacije? Uskoro ces reci da se i formacija podrazumjeva .

Jel dovoljno reci igracima igrajte defanzivno, ili ofanzivno i ostvariti rezultat sa jednim napadacem? Formacija?

Naravno da je bitna motivacija, ja nisam rekao da nije, ali da je bitnija od prve dvije stvari.. Danasnji fudbal je cisti okrsaj trenera i srece (cuo za ovo? sta mislis zasto?) - zasto si onda Rafu krivio za poraze (nemoj samo reci jer ih nije dovoljno motivisao, jer ovo nije ulicna igra, nego igra za koju oni dobijaju milione - nije dovoljno?)?
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea

Last edited by dera; 14-03-2011 at 18:11.
dera is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2011   #28
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

stvarno nemam vremena...jedno je formacija,a sasvim drugo na koji ce nacin i sa kakvom taktikom izac Inter na teren (odnosno kako ce Leo pripremit ekipu).

najmanje bitno od svega ja dal cemo igrat 5-4-1 ili 185-6454-25486 (iako bi sa ovom formacijom bili daleko najjaci ).

taktika je nesto drugo,a za to brine trener tokom PRIPREME igraca i utakmice...
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2011   #29
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Dobro, to je tvoje misljenje, a sjecam se komentara tipa - sta ce nam DM, neka ubaci Coutinha..

Da li je protiv Brescie PRIPREMA (krivac sto nismo osvojili 3 boda) kako je ti nazivas bila zabiti gol i povuci se, ili igraci ipak nisu imali dovoljno zelje? Moje misljenje je - promjena formacije, ubacivanje dodatnih defendera (sto se mora odraziti i na taktiku, jer ne mozes ti igrati ultra ofanzivno npr. sa jednim napadacem i 3 DM-a nego samo kontre).
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea

Last edited by dera; 14-03-2011 at 18:20.
dera is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2011   #30
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

nisi skonto poentu onog sto ja hocu da kazem...

znaci,ja mislim da je formacija (4-3-1-2 ili 4-2-3-1) u ovoj utakmici sutra najmanje bitna...odnosno manje bitna od pripreme utakmice od strane Leonarda (sto naravno ukljucuje i taktiku) te od motivacije i glavnih igraca...

ako Eto'o,Maicon i Sneijder (Pandev,Motta,bilo ko,kljucno je da Eto'o ne bude jedini raspolozen ) budu imali svoju noc jel stvarno mislis da je bitno u kojoj formaciji budemo igrali ?

vazno je kako ce igraci na terenu interpretirati odredjenju formaciju za koju se trener odluci prilikom pripreme utakmice...

eto,to je to...a sad adio

promjena formacije U TOKU utakmice vjerovatno znaci i promjenu taktike,no opet su to 2 razlicite stvari...jedno je formacija i taktika za koju se trener odluci prije utakmica (tokom pripreme za tu utakmicu ) a sasvim nesto drugo sta ce on odlucit pri odredjenom rezultatu u toku utakmice...

moram ic sad Bgm
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.

Last edited by Il Mago; 14-03-2011 at 18:23.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 07:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic