Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Sport > Ostalo > Košarka

Košarka Drugi najatraktivniji sport na ovim prostorima

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 21-05-2011   #1156
necainter
Assistant coach
 
necainter's Avatar
 

Join Date: Aug 2010
Age: 28
Posts: 1,671
Send a message via MSN to necainter
Default

dera sta je bilo na kraj ono kad sam te pitao za onu utakmicu,al pobedio miami ili...?
__________________
I kada gubis
Necu stati
T
ad' cu te voleti vise od sebe
E
h kada bi samo mogao znati
R
ado bih zivot dao za tebe

Nella Gioia E Nel Dolore Per L'Inter Eterno Amore!
necainter is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2011   #1157
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

miami moze samo sebe izbacit ....a drugi par je takmicenje koja ekipa moze vise trica zabit
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 27-05-2011   #1158
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Ne mogu da vjerujem, svaku smo izgubili u zadnjoj cetvrtini, ne znam koji im je, koliko samo izgubljenih lopti u napadu.. Ne znam stvarno, kazu najbolja odbrana sezone, ma moja kita, 10pt prednosti ne mogu zadrzati u jednoj cetvrtini, i tako svaku.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2011   #1159
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Wade i društvo brzo uzvratili

Miami slavio u Dallasu

Piše: A. Beganović
Ponedjeljak, 06.06.11. 08:40.
U trećoj utakmici velikog NBA finala košarkaši Miami Heata su slavili u Dallasu (88:86), te su tako vratili prednost domaćeg terena.
Nakon poraza na domaćem parketu košarkašima Miamija nije dugo trebalo da vrate prednost domaćeg parketa. Sinoć su slavili u Dallasu, te su tako poveli u seriji 2:1.

Nekih 40 sekundi prije kraja utakmice Chris Bosh je pogodio za vodstvo Miamija (88:86). Dallas je imao dosta vremena kako bi utakmicu odveo u produžetak, no posljednji šut Dirka Nowitzkog nije završio gdje je njemački košarkaš želio.

Kod Miami Heata najraspoloženiji su bili Wade, Bosh i James. Prvi je imao učinak od 29 poena, 11 skokova i tri asistencije, Bosh je na svoj lonto upisao 18 poena, tri skoka i jednu asistenciju, dok je James upisao 17 poena, devet asistencija i tri skoka.

Kod Dallasa ponovo je daleko najbolji bio Nowitzki, koji je imao učinak od 34 poena i 11 skokova. Terry je postigao 15 poena, dok je Kidd uz devet poena upisao i 10 asistencija.

NBA finale, treća utakmica:
Dallas - Miami 86-88 (Nowitzki 34p, 11s / Wade 29p, 11s)
(Miami vodi u seriji 2-1)
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2011   #1160
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default



A ja sam mislio da mi oni ne mogu biti mrzniji...

Btw, Dirk Nowitzki postize prosjecno 10.4 poena u poslednjim cetvrtinama, kad je NBA Finale u pitanju (iako je igrao sa 39 temperaturom i infekcijom sinusa).
LeBron James - 2.2 poena prosjecno u cetvrtoj cetvrtini. King James? King my ass...
Nera is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2011   #1161
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

http://www.sarajevo-x.com/sport/kosa...nak/110613006#

slavlje u Miamiju Dallas je postao novi NBA prvak, Nowitzki MVP finala

Ekipa Dallas Mavericksa osvojila je titulu prvaka NBA lige omjerom 4:2 nakon velike pobjede u Miamiju rezultatom 105:95.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2011   #1162
Motta
Substitute
 
Motta's Avatar
 

Join Date: Dec 2010
Location: Sarajevo
Posts: 518
Default

Velik sam fan Lakersa al drago mi je mnogo sto je Dallas prvak posebno radi Nowitzkog ko hebe onu gamad i umisljenje zvjezde KOLEKTIV je jos jednom presudio cestitke za DALLAS ..
Motta is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2011   #1163
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Nikola Mirotic koji je igrao za Real Madrid, inace Crnogorac,nakon NBA drafta zavrsio u Chicago Bullsima .
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 25-06-2011   #1164
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Taj naucnik hoce da nastupa za Spaniju (a tamo je presao da igra prije 2 godine), tako da on Crnogorstva ne zasluzuje ni "C".
Nera is offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011   #1165
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default




e nera sta mi imamo takvih....




Igrači i vodstvo lige bez pomaka nakon prvog sastanka


Nikakve pomake u ponedjeljak nije donio sastanak između vodstva NBA lige i Sindikata košarkaša u New Yorku.

Čelnici lige i predstavnici igrača prvi su puta sjeli za isti stol nakon što je u najjačoj ligi svijeta 1. srpnja došlo do zabrane rada, odnosno lockouta. Dvije se strane, podsjetimo, ne mogu dogovoriti oko novog kolektivnog ugovora.
Liga želi smanjiti ukupan iznos za plaće za 750 milijuna dolara po sezoni kako bi klubovi prestali gomilati dugove koji su u šest godina trajanja posljednjeg kolektivnog ugovora narasli na milijardu dolara. Igrači zasad nemaju namjeru pristati na takvo odricanje, a nikakav korak prema kompromisu nije napravljen ni u ponedjeljak na trosatnom sastanku na kojem su bili najjači ”igrači” s obje strane, povjerenik NBA lige David Stern i izvršni direktor Sindikata košarkaša Billy Hunter.
Stern je nakon razgovora izjavio kako mu se čini da Sindikat na pregovore nije došao u dobroj vjeri.
“Nisam optimističan oko volje igrača da pregovaraju na ozbiljan način. Nismo se pomakli s mjesta na kojem smo bili prije 30 dana”, rekao je Stern.
Dvije su se strane ipak složile da će održati novu rundu pregovora unutar sljedeća dva tjedna.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 05-08-2011   #1166
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

NBA igrači počeli izražavati nezadovoljstvo


Očito je da svi NBA igrači vole igrati košarku i da nisu zadovoljni trenutnom situacijom oko pregovora za novi kolektivni ugovor koji se nisu pomakli od početne točke. Lockout je započeo prije mjesec dana, ali njegov kraj se još ne nazire.
Održani su jedni pregovori, ali kao što je i očekivano nije došlo ni do kakvog napretka. Osim toga, NBA liga je odlučila tužiti Sindikat igrača te tako napravila prvi korak u ovom sukobu koji bi mogao trajati duže vrijeme. Vlasnici ekipa i igrači trenutno su veoma udaljeni u svojim zahtjevima te postaje sve jasnije kako sljedeća NBA sezona neće krenuti kako je planirano, početkom studenog.
To sve više počinje zabrinjavati igrače koji sve češće odlaze u potragu za inozemnim angažmanima. Već je desetak igrača potpisalo ugovore za svoje nove ekipe, a očekuje se odlazak još brojnih igrača. Ipak, mora se spomenuti da će se većina tih igrača vratiti u NBA ligu nakon završetka lockouta.
Budući da većina NBA igrača ima svoj profil na društvenoj mreži Twitter, ondje su počeli izražavati svoje mišljenje oko trenutačne situacije. Tako su neki odlučili napasti Davida Sterna, a neki apeliraju na sve odgovorne da požure s dogovorom oko novog kolektivnog ugovora.
Chris Kaman i Spencer Hawes odlučili su podijeliti svoje mišljenje oko godišnje plaće Davida Sterna, koja je trenutno nepoznanica, a ovisno o izvoru ona varira od 15 do 23 milijuna dolara.
“Ako igrači moraju pristati na smanjenje plaće, ne znam zašto to ne bi napravio i David Stern, čija je godišnja plaća iznad 20 milijuna dolara”, napisao je Kaman. Slično misli i Hawes: “23 milijuna godišnje za Sterna. Čudno kako nema priča o tome da on treba smanjiti svoju plaću, a traži od svih igrača da to isto učine.”
“Nemojte misliti da su odlasci igrača preko oceana glavna priča lockouta”, započeo je Nick Collison, centar Oklahoma City Thundera. “Ljudi žele zaraditi nešto novca, a ne sjediti doma. Ako neki igrači odu igrati u Europu, to neće podijeliti Udrugu igrača, kao što Stern govori. Ono što ujedinjuje Udrugu igrača je to što vlasnici misle da će nas dugi lockout slomiti i njima donijeti profit.”
“Vlasnici trebaju shvatiti da mi nismo samo zaposlenici nego i glavni proizvod”, napisao je Nazr Mohammed, još jedan centar Thundera. “Mi igrači trebamo prihvatiti da vlasnici nisu samo naši šefovi nego i naši partneri. Lockout bi mogao dugo trajati. Ako možemo postići dogovor za 6 mjeseci, zašto ga ne bi postigli sada? Previše pametnih ljudi sudjeluje u ovome da bi se podizale tužbe i slično. Mislim da su obje strane previše zabrinute oko toga da će postići loš dogovor te još nisu počeli raspravljati o poštenom dogovoru. Nadam se da ćemo postići dogovor prije nego se sezona otkaže. Jer ako ne bude sezone, otići ću negdje igrati, u Europu, Kinu, bilo gdje. Previše volim košarku da bih samo sjedio i čekao.”
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 10-08-2011   #1167
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

NBA liga
NBA lockout: Dok neki biraju nove klubove, drugi se vraćaju studiju

Četvorica zvijezda NBA lige ovog će ljeta i jeseni zamijeniti košarkaške treninge i utakmice povratkom u školske klupe. Riječ je o Russellu Westbrooku, Kevinu Loveu, Trevoru Arizi i Baronu Davisu.
Russel Westbrook i Kevin Love

Svi ti igrači zbog preranog odlaska u NBA ligu nisu završili školovanje na Kalifornijskom univerzitetu u Los Angelesu (UCLA). Kao pomoćnik direktora za sportske ekipe i ekipe univerziteta, Kenny Donaldson predložio im je da neigranje tokom štrajka u ligi, umjesto u unosne dvomjesečne ili tromjesečne ugovore u Evropi ili Aziji, investiraju u vlastito obrazovanje, odslušaju pokoji seminar i pokušaju riješiti poneki ispit do postizanja sporazuma o novom kolektivnom ugovoru, time i do odgođenog početka nove sezone.

"Kada je štrajk postao neizbježan, nazvao sam naše bivše igrače i predstavio im svoj plan. Naravno, teško da bih ih mogao pridobiti za nešto što ih ne interesuje. Predstavio sam im sve opcije i izabrali su određene seminare koji im se u ovom trenutku čine najinteresantnijim. To ih je privuklo natrag studiranju", kazao je Donaldson, dok je jedan od spomenutih košarkaša, krilo New Orleans Hornetsa Trevor Ariza, dodao:

"Vratio sam se knjigama zbog dvojice svojih sinova. Jednog će dana shvatiti da je njihov tata ispunio svoj košarkaški san, a da pritom nije ostao bez diplome. Bit će to najbolji primjer koji im kao otac mogu dati", rekao je 26-godišnji košarkaš.

Donaldson je također na predavanja navratio bivšeg krilnog igrača New Jerseyja i Dallasa Eda O'Bannona (39), ponajboljeg igrača UCLA-ove ekipe koja je 1995. godine došla do naslova univerzitetskog (NCAA) prvaka Sjedinjenih Država, dok povratak studiju također razmatraju bek Denver Nuggetsa Arron Afflalo i razigravač New Jersey Netsa Jordan Farmar, koji je nedavno potpisao ugovor s Maccabijem.

Zanimljivo je da je svoje akademsko obrazovanje i Michael Jordan završio dvije godine nakon što je napustio sveučilište North Carolina odlučivši se prijaviti na NBA draft 1984. godine. Diplomirao je 1986.

Dwyane Wade nema sličnih ambicija. Zvijezda Miami Heata završila je tri godine studija na Marquetteu, a ove jeseni želi igrati, kako je sam rekao, "negdje".

"Ako već ne mogu u NBA-u, naći ću klub negdje drugdje", rekao je Wade.

Bez diplome će gotovo sigurno život nastaviti njegov suigrač LeBron James, koji nije niti krenuo na studij otišavši, poput Kobea Bryanta, u NBA ligu direktno iz srednje škole. James se zato bavi humanitarnim radom: u utorak je u Akronu, rodnom gradu u Saveznoj državi Ohio, otvorio školski dom za siromašnu djecu u čije je renoviranje njegova porodična zaklada uložila 240.000 dolara.

"Iz djetinjstva se sjećam ove zgrade kao opskurnoga, zastrašujućeg mjesta, kraj kojeg smo svi strahovali proći. Ova mi je preobrazba stoga nevjerovatna", rekao je ponajbolji košarkaš današnjice.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2011   #1168
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

"Individualac dobrog srca"
Emotivni Dennis Rodman primljen u Kuću slavnih

Na olakšanje organizatora, Dennis Rodman se suzdržao od bilo kakvih incidenata tokom primanja u košarkašku Kuću slavnih u američkom Springfieldu, u petak navečer.
Dennis Rodman (Foto: Reuters)

Nije se, međutim, činilo da će biti tako kad se kontroverzni 50-godišnji košarkaš pojavio na ceremoniji u svjetlucavom sivom odijelu, s pernatim šeširom i velikim bijelim sunčanim naočalama. No, prije no što je stao za govornicu, ipak se preodjenuo u pristojnije izdanje, a tokom samog govora je bio vrlo emotivan. S "knedlom" u grlu je pričao kako nije bio dobar suprug i otac i kako je imao vrlo loš odnos s majkom...

"Nisam igrao košarku zbog novca. Nisam igrao košarku kako bih postao slavan. Ovo što vidite ovdje je više iluzija da volim biti individualac koji je pun šarenila", rekao je veliki skakač koji je u dresovima Detroita i Chicaga osvojio pet NBA naslova.

Rodman je posebno zahvalio trenerima Philu Jacksonu i Chucku Dalyju, vlasniku Los Angeles Lakersa Jerryju Bussu, te Jamesu Richu koji ga je sa svojom porodicom odgajao nakon što ga je majka izbacila iz kuće. Za njih je rekao da su ignorisali njegov izgled i da su ga uvijek posmatrali kao individualca dobra srca.

Osim Rodmana, u Kuću slavnih su primljeni i peterostruki All-Star košarkaš Chris Mullin, pa jedan od najvećih europskih košarkaša svih vremena Arvydas Sabonis, zatim još dvojica velikih igrača, Artis Gilmore i Tom “Satch” Sanders, trener koji je izmislio "trokut-napad" Tex Winter, univerzitetski treneri Herb Magee i Tara VanDerveer, igračica WNBA lige Teresa Edwards te Reece “Goose” Tatum iz Harlem Globetrottersa.

"Danas je poseban dan za mene i za moju Litvaniju, ponosan sam što sam ovdje. Zahvaljujem cijeloj porodici, roditeljima, prijateljima, saigračima i trenerima. Posebna zahvalnost ide Portland Trail Blazersima i njihovoj ljekarskoj ekipi koja je vjerovala u mene nakon teške povrede i pomogla mi vratiti se na teren", poručio je 46-godišnji Sabonis kojeg je Bill Walton nazvao 220 centimetara visokim Larryjem Birdom.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 17-08-2011   #1169
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Rudy Fernandez dolazi u Real Madrid


Atraktivni španjolski reprezentativac i novi član Dallas Mavericksa, Rudy Fernandez je dogovorio suradnju s Real Madridom koja će trajati četiri godine.
Onda Madrid javlja kako je Fernandez dogovorio uvjete novog četverogodišnjeg ugovora s Realom. Španjolac će postati član Reala, ali nakon završetka lockouta vratit će se u NBA ligu kako bi odradio sezonu 2011/2012 s braniteljima naslova. Nakon završetka sljedeće sezone ponovno će se vratiti u Madrid gdje će nastaviti igrati u španjolskoj ligi.
Fernandez je 2008. godine došao u Portland kao jedan od najboljih mladih igrača Europe. Ipak, ondje nije uspio pokazati sve što može te mu se minutaža u Portlandu svake godine smanjivala. To njemu nije odgovaralo te je sve češće izražavao svoje nezadovoljstvo statusom u ekipi. Na posljetku je odlučio sreću potražiti negdje drugdje te je na dan ovogodišnjeg drafta mijenjan u Dallas. Ipak, čini se kako mu je dosta igranja u NBA ligi te će se nakon sljedeće sezone za stalno vratiti u Španjolsku.
Sljedeće bi sezone Fernandez trebao primiti nešto više od dva milijuna dolara od Dallasa, a u Realu će, prema ugovoru koji bi službeno trebao biti potpisan do kraja tjedna, godišnje zarađivati oko 3 milijuna eura.
Tijekom svoje tri NBA sezone Rudy je odigrao 218 utakmica te je za prosječno 24 minute na parketu postizao po 9,1 poen i 2,2 asistencije po susretu.
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote
Old 17-08-2011   #1170
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Udupla frajer sebi platu, a i spasi se jer nebi jos dugo u NBA-u . Plus, vratio se kuci, ugodno sa korisnim .
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 20:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic