Thread: Novosti
View Single Post
Old 22-04-2009   #9
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

Norveški Maldini


Kapiten Rozenborga, Roar Strand, minulog vikenda je obeležio nesvakidašnji jubilej: protiv Od Grenlanda zaigrao je po 600. put za tim iz Trondhajma u kome je neprestano od 1989, ako se izuzme kratkoročna pozajmica u Moldeu 1993. godine.

Ovaj 39-godišnjak, koji je veći deo karijere proveo kao fudbaler veznog reda a pred smiraj svojih igračkih dana nastupa na poziciji desnog beka, pomogao je svom klubu da osvoji 14 titula i 5 kupova, dok je za nacionalnu selekciju nastupio 42 puta.

Poređenje sa legendom AC Milana, Paolom Maldinijem, sasvim je logično iako Strand odaje poštovanje svom kolegi rečima da su "njih dvojica u različitim svetovima". Razlog tome, svakako, nije jedino u činjenici da je Maldini do ovog vikenda samo u prvenstvu Italije odigrao 641 meč, već i u broju trofeja koji je slavni Italijan osvojio.

Naša publika je Stranda mogla da vidi u nekoliko navrata, a izdvajaju se njegovi nastupi u minimalnom porazu od Jugoslavije na Evropskom prvenstvu u Belgiji i Holandiji 2000, kao i u eliminaciji Zvezde od Rozenborga u Kupu UEFA u sezoni 2003/04
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote