Thread: Novosti
View Single Post
Old 07-10-2009   #45
Moca93
Team star
 
Moca93's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Crepaja...Srbija....
Age: 31
Posts: 4,013
Send a message via MSN to Moca93
Default

Drogba: Mama me zvala 'maršal Tito'

Centarfor Čelsija Didije Drogba izjavio je za „San“ da je njegov nadimak u detinjstvu bio „Maršal Tito“.

Drogbina majka Klotild bila je veliki obožavalac jugoslovenskog komunističkog vođe, Josipa Broza Tita, čiji je „borbeni duh i hrabrost“ želela i da prenese na svog sina, kada mu je davala nadimak. „Kada sam bila trudna sa Didijeom, postojao je jedan čovek koji je bio vođa Jugoslavije, Maršal Tito i ja sam ga cenila zbog njegovih vrlina i posvećenosti“, rekla je gospođa Drogba.
Volela sam ga puno zbog njegovog borbenog duha i zato smo ga zvali Didije Tito“, rekla je Klotild Drogba.

Posvećenost koju je Tito pokazivao kao lider Jugoslavije inspirisala je Drogbu da se bavi fudbalom, čak i kada su okolnosti bile protiv njega.

Kada je imao 11 godina, zbog finansijske krize koja je pogodila Obalu Slonovače, Drogba se preselio u Francusku sa svojim ujakom, Mišelom Gobom, profesionalnim fudbalerom.

Prvu prepreku pri bavljenju fudbalom imao je već u 13. godini kada su mu roditelji zabranili da trenira godinu dana, zbog toga što je ponavljao razred u školi.

Par godina kasnije, u 17. godini, ponovo je godinu dana bio van fudbalskog terena, ovaj put zbog slomljenog stopala na treningu.

Veliki proboj centarfor Obale Slonovače načinio je u svojoj 25. godini kada je iz Marselja prešao u Čelsi za 24 miliona evra i kada je postao velika zvezda.

---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 21:59 ----------

Vidić među deset "naj gunđala" u Engleskoj

Autor: Blic online | 07.10.2009. - 19:03

Srpski reprezentativac Nemanja Vidić našao se na Mirorovoj listi "deset najvećih gunđala" u engleskom fudbalu zbog prošlogodišnjih komentara na račun engleskih običaja i grada Mančestera.

Mesta na listi zaslužili su fudbaleri koji su se u proteklih desetak godina proslavili različitim izjavama vezanim za protivničke klubove i navijače, novu sredinu ili loš rad stručnog štaba.
Deseto mesto na listi zaueo je Jens Leman koji je pored raznoraznih gafova na terenu prevazišao sebe kada je zbog slabe forme morao da ustupi mesto Manuelu Almuniji.
"Sedeti na klupi i biti iza nekoga ko počinje da brani u 30. godini nije nimalo smešno. On nije u mojoj klasi", rekao je sada već bivši golman Arsenala.
Deveto mesto zauzeo je fudbaler Mančester sitija Robinjo. Za razliku od Nemanje Vidića Brazilcu se dopalo što sumorni Mančester makar ima brazilski restoran, ali je problem bio na terenu.
"Nisam se navikao na konstantne porcije batina tokom utakmica. Iznenađen sam što sudije ne sviraju faul čak ni kada me tuku kao životinju", rekao je nekoliko meseci po dolasku u Siti Robinjo koji danas na treninzima može da se čeliči sa momcima a-la Kreg Belami.

Osmo mesto zauzeo je Izraelac Tal Ben Haim koji je kukao na Avrama Granta posle odlaska Žozea Murinja iz Čelsija, a sedmi je nekadašnji napadač Midlzbroua Fabricio Ravaneli. Sredinom devedesetih poznati sedokosi napadač zarađivao je 70 hiljada evra nedeljno i bio među plaćenijim fudbalerima u zemlji što ga ipak nije sprečilo da se večito žali na loše uslove za rad, klupsku infrastrukturu i nedostatak kvalitetnog života na severoistoku Engleske.

Ravaneli je otišao posle godinu dana, a u poređenju sa njim Nemanja Vidić dobro gura.
Njegova izjava od prošle godine da neće ostati da živi u Engleskoj zbog večitih padavina i nedostatka sunca dobro je zapaćena na Ostrvu, a pogotovo onaj deo u kome Vidić kaže da je najatraktivnija lokacija u Mančesteru železnička stanica odakle ljudi mogu da odu u neku lepšu sredinu.

Ešli Kol koji je zauzeo peto mesto svakako nema problema sa klimom, ali je svojevremeno imao problema oko produžetka saradnje sa Arsenalom zbog čega je usledio odlazak u Čelsi.
"P... uz vetar", rekao je Kol svom agentu kada mu je ponuđeno da za 55 hiljda funti nedeljno ostane "tobdžija".
Četvrto mesto na listi zauzeo je ukrajinski napadač iz Liverpula Andrej Voronjin koji je letos po drugi put među "crvenima".
Pre odlaska na pozajmicu u Nemačku Voronjin je često kukao na rotacioni sistem Rafe Beniteza, a smetao mu je i nedostatak discipline i reda u Engleskoj što u Nemačkoj, naravno, nije imao prilike da vidi. I ne samo to.
"U poređenju sa Nemačkom, Engleska je daleko iza u smislu komfora i kulture. Posebna priča su engleski doktori. Kada nam je dete dobilo kožnu infeekciju satima smo čekali u redu za lekara, da bi nam on na kraju rekao da ne zna da leči infekciju i predložio da samo utrljamo neku mast. Bio sam zatečen", rekao je Voronjin.

Treće mesto na listi zauzeo je Didije Drogba sa čuvenom izjavom "ovo je j... sramota" nakon eliminacije Čelsija od Barselone u polufinalu LŠ prošle sezone, a daleko veću količinu psovki istresao je Roj Kin. Bivši kapiten Mančester junajteda je 2002. godine napustio pripreme Republike Irske pre SP u J.Koreji i Japanu što je dovelo do verbalnog sukoba sa tadašnjim selektorom Mikom Mekartijem.
"Vi ste gledali treninge i vidite da ja nisam primadona. Mik je j.. lažov i p.. od čoveka koji Svetski kup može da gurne tamo gde sunce ne sija. Jedini razlog što se bakćem sa njim je što je sasvim slučajno on selektor moje zemlje. A i to može da zabije na jedno mesto", rekao je tada Kin.

Konačno, prvo mesto zauzeo je nekadašnji Kinov saigrač iz Mančestera Geri Nevil koji se u svojoj autobiografiji okomio na večitog rivala Liverpul i to ne samo kada je u pitanju fudbal.

---------- Post added at 22:05 ---------- Previous post was at 22:03 ----------

Ni Kisindžer nije uspeo da pomiri Zidana i Materacija

Autor: Blic online | Foto:Reuters | 07.10.2009. - 11:40
Zinedin Zidan i Marko Materaci se nisu rukovali ni posle tri godine od čuvenog udarca glavom na finalu Svetskog prvenstva 2006. godine, a italijanski mediji su objavili da je njih pokušao da pomiri čak i nobelovac Henri Kisindžer.


Čovek koji je vodio pregovore o kraju rata u Vijetnamu nije bio dovoljan da se "Zizu" i "Matriks" sretnu u jednoj televizijskoj emisiji u kojoj su se prikupljali dobrotvorni prilozi. Kako navodi "Gazeta delo Sport" pored bivšeg državnog sekretara SAD, među onima koji su hteli da tokom teletona pomire dvojicu fudbalera bili su i Žak Širak, Mišel Platini, Didje Dešam, Masimo Morati i Marčelo Lipi. Svojevremeno je propao i pokušaj Sepa Blatera da spoji dvojicu igrača i to na utakmici protiv rasizma pod nazivom "90 minuta za Mandelu".
__________________

GRAZIE
JOSE!

кој не скокне ова ale ale Горан !!!!!
Moca93 is offline   Reply With Quote