Thread: Giuseppe Baresi
View Single Post
Old 15-07-2013   #2
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Baresi: "Mazzarri, sjajan utjecaj! Kovačić izvrstan. Zbogom Moratti? Da jednog dana bi mogao otići"


Talijanski portal "Affari Italiani" je posjetio kamp Pinzolo. Beppe Baresi u dugačkom intervjuu je govorio o Kovačiću, o Thohiru i Morattiu.

Filozofija Mazzarria?

"Njegove ideje su one s kojim sam odrastao: Naporan rad, pedantne pripreme, počevši od nule.On također poziva na veliku požrtvovanost igrača,a ima i veliku utjecaj na njih i to je super..."

Ovih dana vidjeli smo puno rada na terenu i možda malo 'manje u teretani. To je razlika u odnosu na prethodne godine?

"Čak i posljednjih nekoliko godina je u tome što nismo radili tako o puno u teretani. Rad je u pravo vrijeme, kada je podijeljen u dvije skupine ima onih koji idu u teretanu i onih koji su izvan nje, na terenu. Dakako, tu je ta potraga za super snažnim igračem, ili super tehničkim igračem. Umjesto toga, tu je potraga za pravu ravnotežu kako bi se osiguralo da igrači dolaze brzo u pravim uvjetima. "

Mnogo je rada na taktici, posebno oko veznjaka. Mateo Kovačić može postati Interov Hamsik?

"Kovačić je mlad čovjek s velikim kvalitetama. Uspije brzo shvatiti što trener traži. Ima odlične tehničke sposobnosti i dobro vođenje. Da, mislim da Kovačić može doći do važnih ciljeva, pojedinac ili kao momčad."


Talijanski nogomet je često kritiziran zbog toga što ne ulažu u mlade ljude. Ali sada se čini da se situacija, voljom ili nužnosti, mijenja ...

"Inter je uvijek imao mlade igrače, i to od ere Morattia. Dugo sam radio u omladinskom sektoru i polako smo bili u mogućnosti to i pokazati svijetu. Tijekom godina smo odrasli sa mladima.Možda i nisu svi bili u mogućnosti započeti ili igrati za Inter, ali ako se pogleda na neke igrače; Bonucci, Destro, Siligardi, Meggiorini, Balotelli, svatite da ovdje u posljednih nekoliko godina, ima dosta dobrih igrača.Da ne spominjem sve oni koji su našli prostor u Nerazzurrima. "

Kako zamišljate Inter bez Morattia?

". Za ime Boga, mislim da će prije ili kasnije doći će vrijeme kad će predsjednik morati otići, ali ja mislim da sad u ovom trenutku Moratti pripada Interu."
dera is offline   Reply With Quote