Thread: Novi trener?
View Single Post
Old 09-12-2010   #27
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Pa od ovih ovdje ponudjenih, Zenga npr po meni, mora da otpada odmah. Bio je solidan u Cataniji, u Palermu je popio nogu. Sjecam se da je sa Zvezdom bio dobar, ali nista spektakularno. Znaci, nije ni blizu da bude za Inter.

Baresi moze biti samo prelazno rjesenje.

Leonardo mi je mnogo simpatican lik. Uvjek odmeren, fer i korektan. Kao trener, nije se ni malo lose pokazao. OK, jeste bio razbijen i od Man Utd-a i od Intera, ali realno, igrao je u prvoj sezoni protiv ekipe koja je postala prvak Evrope, i ekipe koja je prije toga igrala dva finala, a jedno osvojila.
Isto tako, tada je spao zbog cestih povreda, da mu u prvih 11 igraju Favalli i Bonera. Sto kod nas nije situacija. On mi je nije prvi pik, ali ga ne vidim kao los izbor.

Spaletti je dobar trener, jedan od boljih italijanskih strucnjaka, i ne bi se protivio njegovom dolasku. Definitivno bi nam dobro pasao. Mislim da ima bolji trenera, ali definitivno ne mnogo njih. Znaci, neka visa srednja klasa mi je Lucky Luciano. Jos da malo bolje kontrolise svlacionicu, onda bi se vinuo u visine.

Villas Boas. E, posto je ovaj covjek automatski svima prirastao srcu jer je "kopija" Mourinha, i ja sam poceo malo vise da pratim Porto. I mogu vam reci, odusevljen sam. Odavno nisam vidjeo tu ekipu da igra na taj nacin. Onu su uvjek dobro igrali, ali ovo sto rade sad, je jedan nivo vise. Nesto kao kad ih je trenirao Special One. Mozda, ali kazem, samo mozda, je bolje da on trenira Porto barem do kraja godine, ili jos jednu godinu, pa da nas za taj period vodi npr. Spaletti, a opet, njemu se moze dati period za koji moze da se prilagi, uhoda, i da se ne zahtjevaju rezultati.

Capello je odlican strucnjak, ali... Posto su u istoj grupi sa CG u kvalifikacijama, ja sam malo vise pazio utakmice Engleske, i mogu vam reci, od Capellove ruke u njihovu igru ne vidim ni prste. Da se tako slikovito izrazim. Znaci, konstanto igra preko krila, oslanjanje na individualne kvalitete igraca, jedna te ista bezidejna taktika, forsiranje onih 4-4-2 sa krilima, do besvjesti,... Mozda je to do igraca, a opet, mozda je Don Fabio malo ostarao. I sam je rekao da nema snage za svakodnevni rad. Sigurno, trenerska klasa je tu, samo je diuskutabilna njegova zelja i volja.

Guardiola je neko ko se takodje pominje kao Morattijevo dugorocno rjesenje. Sto da kazem, prvo sam bio skeptican u vezi njegovih kvaliteta, ali ovu igru koju sad prikazuje barcelona ne moze da vodi neznalica. On poznaje Italiju, voli Italiju (to konstantno ponavlja), samo je pitanje moze li se prilagoditi drugom stilu igre. Jer mi definitivno ne mozemo da igramo kao barcelona.. Sto se mene tice, ima zeleno svijetlo.

I na kraju, ja sam to odavno pominjao, ali niko nije previse obratio paznju na moje rijeci. Ali evo neko ko je dobio iste informacije kao ja (Signori, novinar Il Giornalea, koji je uvjek u toku sa onim sto se desava u Interu): "Njegova ne bas najbolja pozicija u Spaniji, i nezadovoljsto tom drzavom, kao i konstantna razmjena poruka sa presjednikom Morattijem, su vise nego jedan znak. Moratti je ostao odusevljen s njim, i u Junu ima vise od jedne sanse da se on vrati..." naravno, pricamo o Jose Mourinhu.
Nera is offline   Reply With Quote