Thread: Thiago Motta
View Single Post
Old 29-06-2009   #13
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

"Hocu ponovo da osvojim Champions League, i zbog toga sam u Interu i zbog toga sam pronasao snagu da napustim Genou. Tamo sam se snasao odlicno, ali ja sam sebi postavio cilj koji moram da pratim. Kada sam bio prvi put kod Preziosia, vidjeo sam ga malo zbunjenog. Rekao sam mu: daj mi sansu, za godinu dana ce svi veliki klubobi da me traze. Drago mi je sto je stigao Inter. Navijaci Genoe neka se ne opterecuju, njihova ekipa ce ostati velika jer imaju fantasticnog trenera. Gasperini je jedan od najboljih u Evropi. Navijacu za njih."
Poslije toga prica vise o CL: "Inter je spreman da proba da uzme Champions. Barca je za korak ispred svih, poznajem katalonce, odrastao sam sa mnogima od njih. Pokazali su da je pravi put ka trijumfu igra. Ko igra antifudbal dolazi do nekih polovnih rezultata, ko je ima kvalitet i ravnotezu, moze stici bilo gdje. Pogledajte Barcelonu. Napadac je prvi koji brani, a defanzivci prvi koji napadaju. Pobjedjuju igrajuci da postignu gol u svakom trenutku."

Na pitanje sta misli o Mourinhu odgovara: "Sto mislim o Mourinhu? Moje rijeci ne mogu dodati nista cinjenicama. Za njega dovoljno govori sve sto je uradio sa Portom, Chelseam i Interom."

Mnoge novosti su na racun transfera, i Ibrahimovica i Maicona. Motta na to kaze: "Ibra je jedan od tri najbolja igraca svijeta, dok je Maicon najbolji na svijetu na poziciji desnog beka. Moraju da ostanu, ali samo ako su sretni takvom odlukom. Jer, fudbal se ne moze igrati bez osmijeha." U Interu bi isto tako mogli doci Deco i Carvalho: "U Barci je igrao najbolji Ronaldinho, i pocinjao je Messi, ali glavni vodja ekipe je bio Deco. On je najkompletniji vezni koji postoji. Bio bi fantasticno pojacanje."

Jedna stvar je ostavila gorak ukus u ustima Motte, mec protiv Torina: "Tamo su pokusali da svale sve na moj racun. Shvatam kakav je osjecaj kad se borite da se spasite ispadanja iz lige, ali ja sam samo obavljao moju duznost. Igrao sam posteno, a slusao kako igraci i covjek iz uprave Torina govore onima na terenu da mi slome noge. Tu se trebao da ostanem miran, ali nisam uspio. Pokazao sam im da usute, i zbog toga se izvinjavam svima. Torino je ispao zbog lose sezone, a ne tog meca. Zelim im brz povratak u Prvu ligu."
Nera is offline   Reply With Quote