View Single Post
Old 22-11-2014   #5
Biscione
First team
 
Biscione's Avatar
 

Join Date: Aug 2012
Location: Zavidovići
Age: 32
Posts: 2,776
Default

Sa Manciove presice, pogledajte razliku u razmišljanju u odnosu na onog levata Mazzarija (daleko mu kuća od plavog dijela Milana bila):

Jeli cilj trećeg mjesta pritisak ili motivacija? "Demoralizirajuće, jer nisam se navikao boriti za treće mjesto." To je pravi mentalitet koji treba imati trener velikog kluba kao što je Inter, a ne kao onaj provincijalac Mazzari koji je mislio da se Inter vodi na isti način kao i Sampdoria. I dok se Mancio nije navikao boriti za 3. mjesto jer se zadnjih 10 godina uvijek borio za 1. mjesto, a s druge strane ni Mazzari se nije navikao boriti za 3. mjesto jer je njemu 5. mjesto max domet.

"Mi svakako želimo igrati nogomet i u završnicu dolaziti sa Guarinom, Hernanesom i Kovačićem, uz dva napadača naravno." To je pravi pristup Mancio, hoćemo da uživamo u utakmicama ne da se uspavamo kao što je bilo u 90% Mazzarijevih utakmica.

"Kažu li mi igrači da bi željeli igrati 3-5-2 onda ćemo tako igrati. Moraš biti fleksibilan prema željama svakog igrača, ali i znati procijeniti njihove karakteristike. Mislim da formacija nije problem." Mora se bit fleksibilan, kad vidiš jednog Guardiolu koji vodi najjaču fudbalsku mašineriju današnjice i čovjek se svakom protivnicku prilagođava i stalno mijenja formacije i taktike a Mazzari bi s jednom (i to davno prevaziđenom) formacijom igrao sve utakmice i onu protiv Sassuoloa i onu protiv Juveta. Ne ide to tako Mazza, idi vodi Cesenu za boljeg i nisi.
__________________
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."
Biscione is offline   Reply With Quote