Thread: Ligue 1
View Single Post
Old 24-04-2009   #12
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

Šampionat Francuske - najava 33. kola


Završnica francuskog fudbalskog šampionata postaje sve neizvesnija i šanse da Olimpik iz Liona posle sedam godina dominacije bude svrgnut sa trona sve su veće. Tim sa Žerlana u derbiju nekompletnog 33. kola dočekuje ekipu Pari Sen Žermena koja takođe ima određene šanse da postane šampion i zato su bodovi od presudnog značaja za obe ekipe. Izuzetno interesantan biće i duel Lila sa vodećim Olimpikom iz Marseja. Domaćin je u blagom padu forme, dok tim sa Velodroma deluje sve sigurnije.

Ništa manje neizvesno nije ni na začelju tabele. Mesta koja vode u niži rang trenutno zauzimaju Avr, Kaen i Sent Etjen, a u ništa boljem položaju nisu ni Sošo i Nant. Kaen ide u goste Okseru, a Sent Etjen Nici i nema sumnje da bi bile zadovoljne i bodom, dok već otpisani Avr čeka ekipu Grenobla. Nansi posle dve uzastopne pobede čeka Nant, a Sošo je domaćin Valensijenu koji je izgubio poslednja dva susreta.

Petak, 24. april:
20:30h Olimpik Lion - Pari Sen Žermen

Subota, 25. april:
17:00h Okser - Kaen
17:00h Avr - Grenobl
17:00h Le Man - Monako
17:00h Nansi - Nant
17:00h Nica - Sent Etjen
17:00h Sošo - Valensijen
17:00h Tuluz - Lorijen
21:00h Lil - Olimpik Marsej

Meč između Rena i Bordoa je odložen za 29. april pošto Žirondinci u subotu igraju finale Liga kupa sa drugoligašem Vanom.

Tabela: Marsej 64 boda, Bordo 62, Lion 60, PSŽ 59, Tuluz i Lil 56, itd.
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote