Thread: ANTI Benitez
View Single Post
Old 21-11-2010   #5
Culé
Substitute
 
Culé's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo
Posts: 1,688
Default

Ja ne volim Beniteza. Ne sviđa mi se njegov način rada, njegove taktike i formacije. Ne sviđa mi se šta je napravio od Liverpoola. Ne sviđaju mi se igrači koje dovodi u klubove koje trenira. Ali... Mislim da za loše rezultate Intera Benitez nije isključivi krivac. Najlakše je optužiti trenera, pogotovo jer je on bio jedino "pojačanje" pred početak sezone. Benitez nije baš neki motivator (kao neki drugi treneri), ali opet, ne može biti isključivi krivac za ovo što se dešava.

Indirektno, krivac je Massimo Moratti. Direktno, krivi su igrači. Nakon što su osvojili tri titule prošle sezone, došlo je do zasićenja. Također, otišao je čovjek koji je apsolutno (pa bar 90%) zaslužan za to šta je Inter osvojio prošle sezone. Sve se sastavilo. Moratti je trebao dovesti nekog trenera sa izrazitim motivatorskim sposobnostima, jer Inter je već imao ugrađenu taktiku i nije bilo potrebe za trenerom koji je u prvom planu taktičar. Također, trebao je dovesti bar 2-3 veća pojačanja, da igrači osjete da nije to to, da se ide dalje i da se želi još. Ista stvar se desila Barceloni poslije osvajanja LP 2006. s Rijkaardom, samo što on nije otišao. Ostali su isti igrači, isti trener, i sve je krenulo prema dole... Loša igra, loši rezultati. Opamećen tim što se desilo, Laporta nije dozvolio da se isto desi ponovo. Nakon osvajanja LP 2009. Laporta se pozvao na tu situaciju i rekao da se ono ne smije ponoviti... I doveden je Ibrahimović, koji je bio veliko pojačanje (bez obzira kako se sve na kraju završilo). I nije se ponovilo ono od prije (polufinale LP, osvojena Primera).

Sve u svemu, SAD je rješenje da se Benitez šutne (jer nije uspio uspostaviti kontrolu od početka), dovede neki trener koji zna motivisati igrače i dovedu 2-3 velika pojačanja. To bi pokazalo svima (i igračima) da Moratti hoće još. Ali čini mi se da je sve ovo moguće tek na kraju sezone. A možda nas Benitez iznenadi... pa Inter počne igrati kako je on zamislio, ali čisto sumnjam.
Culé is offline   Reply With Quote