View Single Post
Old 15-09-2009   #18
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default

Čovjek nije nikada bio trener, kao ni klupski tako ni izbornik.
Neki u toku igračke karijere nauče jako puno, što iz vlastitog iskustva općenito iz igre što pogotovo od trenera koje su imali tokom karijere.
Tako da se neki jako dobro snađu i to odmah nakon što završe igračku karijeru, plus i jer imaju jako dobar osjećaj gdje i šta kako uraditi, gdje su prioriteti i slično jer imaju dobru kvalitetu opažanja i slično, tj. nedostatak iskustva(trenerskog) ili barem dio tog nedostatka prikrivaju upravo takvim sposobnostima.
Ne znam ima li ih Maradona?
Upravo veliko trenersko iskustvo potrebno je da shvatiš kako se trenira reprezentacija, jer biti trener u klubu i biti izbornik skoro da su dvije veoma različite funkcije.
S igračima se nađeš samo par dana prije utakmice i moraš dobro znati što raditi, jer nema tu ''ljetnih priprema'' ili nešto tome slično, tu imaš par dana da se koncentriraš da najveće nedostatke ispraviš i izoštravanje prednosti i sve to treba uraditi što brže i efikasnije.
Pitanje je zna li to Maradona, tj. jel on u stanju (po svojem iskustvu i znanju) to raditi?
Bojim se za njega i Argentince da ne, što dokazuju i rezultati od kad je sjeo na klupu Argentine

ponekad nije pitanje samo koje je igrače pozvao a koje nije
Npr. po meni Datolo nije za repku, bolje rečeno može on bit pozvan ali za mene nije materijal za prvu postavu, ali ipak prvu utakmicu je zabio gol i kasnije je imao dobrih poteza, više manje.

Znači ponekad nije toliko stvar u tome koji su ti igrači u repki nego je li igra koju forsiraš adekvatna tim igračima?
Npr. kao da igraš visoke lopte na Aguera i Messija i slično
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________

Last edited by Mauro7; 15-09-2009 at 20:12.
Mauro7 is offline   Reply With Quote