Thread: Nba
View Single Post
Old 26-02-2012   #1346
hulle
Head coach
 
hulle's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno City
Age: 38
Posts: 9,193
Send a message via MSN to hulle
Default

Parker brži i spretniji od Ronda i Williamsa

Francuz Tony Parker bio je najbolji u testiranju vještina driblinga, dodavanja i šutiranja u vremenski ograničenom periodu. Razigravač San Antonija za nijansu je bio bolji od kolege Rajona Ronda iz Bostona, te Derona Williamsa iz New Jerseya, protiv kojih se sučelio u finalnoj rundi.
U prvom krugu natjecanja sudjelovali su još razigravač Cleveland Cavaliersa Kyrie Irving, Oklahoma Cityja Russell Westbrook te Washington Wizardsa John Wall.
Parker je slavio s vremenom od 32,8 sekundi, Rondo je zbog nekoliko promašenih dodavanja trebao 34,6 sekundi da dovrši stazu, a Williams 41,4 sekundu zbog nekoliko promašenih šuteva.
“Već sam dva puta bio na ovom natjecanju, i oba puta sam bio posljednji”, rekao je Parker nakon natjecanja. “Ovoga puta sam imao pouzdanja u svoje vještine i uspio sam slaviti.”

---------- Post added at 12:49 ---------- Previous post was at 12:49 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=OWMo_...layer_embedded

---------- Post added at 12:50 ---------- Previous post was at 12:49 ----------

Ekipa New Yorka najbolja u momčadskom šutiranju

Natjecanja drugog dan All-Star vikenda otvorena su momčadskim šutiranjem, četiri ekipe borile su se protiv vremena i protivnika, a najuspješniji su bili članovi ekipe New York, u čijim su redovima nastupali Landry Fields, Allan Houston i Cappie Pondexter.
Allan Houston je bio ključna osoba svoje ekipe jer je i u prvoj i u drugoj rundi uspio pogoditi najteži šut, onaj s centra.
U finalnoj seriji su bili bolji od Houstona, dok su u prvoj rundi otpali branitelji naslova, ekipa Atlante te domaćini, ekipa Orlanda.
“Moram priznati da se dobro osjećan ponovno u dresu”, izjavio je Houston, koji se oprostio od igranja u NBA ligi prije sedam godina.


http://www.youtube.com/watch?feature...&v=kreCRgd1Pi8

---------- Post added at 12:54 ---------- Previous post was at 12:50 ----------

Love ispred Duranta uzeo titulu najboljeg tricaša

Najatraktivnije natjecanje drugog dana All-Star vikenda bilo je natjecanje u zakucavanju, ali bilo je veoma zanimljivo i na natjecanju u šutiranju trica. Ondje je na kraju uspio slaviti Kevin Love, iako je bio blizu ispadanja već u prvoj rundi natjecanja.
Slavio je Kevin Love iz Minnesote ispred imenjaka Duranta, člana Oklahoma Cityja. Love je u prvoj rundi bio izjednačen s Mariom Chalmersom na trećem mjestu, te je nakon dodatnog šutiranja uspio proći u finalnu rundu. Ondje se borio protiv Duranta i branitelja naslova Jamesa Jonesa.
Ponovno je morao na dodatno “raspucavanje”, jer je bio izjednačen na prvom mjestu s Durantom, ali opet je bio bolji od protivnika i ponio je naslov najboljeg tricaša. U natjecanju su još sudjelovali Anthony Morrow i Ryan Anderson.
“Kada sam došao u NBA ligu rekli su mi da ne mogu šutirati”, izjavio je Love. “To mi je bila velika motivacija. Uvijek sam znao da mogu šutirati i nisam dopustio drugima da me spriječe u tome.”

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=olA09sX52nc

---------- Post added at 12:58 ---------- Previous post was at 12:54 ----------

Jeremy Evans pobjednik u zakucavanju

Jeremy Evans uvršten je u natjecanje u zakucavanju na All-Star vikendu u Orlandu umjesto ozlijeđenog košarkaša New Yorka Imana Shumperta, a na koncu je bio pobjednik.

Prikupivši 29 posto glasova od ukupno 3 milijuna navijača, Evans je sa svoja tri zakucavanja oduševio gledatelje, a čini se da je u zadnje vrijeme u NBA-u važno zvati se Jeremy.
U prvom je imao i malenu kameru na glavi koja je u snimci dala jedinstven prikaz događaja, a u zadnjem pokušaju je odao počast legendi Jazza odjenuvši umirovljeni dres s brojem 32 Karla Malonea zvanog Poštar. Tom prigodom je zakucao preko komičara Kevina Harta koji je bio odjeven kao – poštar. Ipak, njegovo najbolje zakucavanje bilo je drugo, kada je na dodavanje suigrača iz Jazza, Gordona Haywarda zakucao s dvije lopte.
Evans je iza sebe po glasovima ostavio Houstonovog Chasea Budingerea, Paula Georgea iz Indiane, te Minnesotinog Derricka Williamsa.
“Sjajan je osjećaj nastupiti ovdje i pružiti navijačima ono što žele” rekao je nakon trijumfa Evans.


http://www.youtube.com/watch?feature...&v=MHkOQvR-g6I


lose takmicenje u zakucavanju bilo
__________________
Rolando Jorge Pires da Fonseca
hulle is offline   Reply With Quote