Thread: Erick Thohir
View Single Post
Old 26-01-2015   #229
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Vrijedi pročitati, ima dosta stvari koje nismo znali, tipa da Mancini ne odlučuje sam o igračima koji će doći, te prema njegovim riječima da nema klauzulu za odlazak iz Intera.

Je li osvajanje Europske lige glavni Interov cilj ove sezone?
"To je teško natjecanje, želimo stići što dalje... Dovođenje Roberta Mancinija bio je baš dio tog cilja, s njim želimo izboriti plasman u Ligu prvaka. "
Ako ne uđete, hoće li to financijski pogoditi klub?
"Pa Inter je i dalje među deset klubova koji su najveći brend na svijetu. Naš prihod bez Lige prvaka može doseći 180 do 200 milijuna eura, a uđemo li, 20-30 milijuna više. Nema Lige prvaka, nema problema za Inter! Da nema ni Europske lige, to bi bio problem... No, zato što smo među deset brendova i što imamo ogromnu navijačku bazu, moramo ciljati visoko. Ako završimo deveti ili deseti, to nije Inter..."
Ima li Inter ove sezone financijskih poteškoća?
"Mnoge zbunjuje financijski fair-play. To zvuči kao salary cap u SAD-u no funkcionira drugačije. To je alat kojim se Uefa osigurava da će nogomet ići po planu, da izbjegne klubove koji na prvu izgledaju jako dobro, ali onda bankrotiraju i tako naruše ugled nogometa. Zbog FFP-a klubovi troše mudrije, troše prema prihodima. Isto se dogodilo Interu, nema prečice da se izgradi dobra momčad, treba imati dugoročni projekt. Kad želimo dovesti igrača, moramo biti sigurni da nam baš takav treba."
Planirate li velike sponzorske ugovore, poput Manchester Uniteda i Reala?
"Da, zato smo i doveli neke od najboljih ljudi za to iz Manchester Uniteda: direktora Michaela Bolingbrokea, Jamesa Whitea za digitalne prihode, Davida Gartha za stadionske prihode, Clairea Lewisa iz Applea kao marketinškog direktora i Dana Charda iz AEG-a. To pokazuje da nismo fokusrani samo na sport nego i na poslovnu stranu. Kad već imamo vrhunskog trenera, zašto ne bismo imali i vrhunskog direktora. Pa i Manchester ne igranje u Ligi prvaka nije bacilo toliko jako unatrag te i dalje dovode vrhunske igrače. Od LP dobiju 50 milijuna eura, ne 500 milijuna. Velikim klubovima poput Reala, Barcelone, Manchestera... 50 milijuna je samo deset posto ukupnih prihoda. No, nogometno, Ligi prvaka nedostaju Manchester Uni8ted i Inter, a i veliki igrači će dvaput razmisliti prije nego što potpišu za deseti, deveti ili sedmi klub."
Hoćete li graditi svoj stadion?
"Želimo to, ali i dalje imamo ugovor s AC Milanom i s gradom, i ne možemo ga tek tako prekršiti. Vlastiti stadion donosi vam mnoge prednosti: možemo izgraditi svoj muzej, poboljšati uvjete za gledatelje, prodati više ulaznica, brendirati stadion oznakama sponzora... što je sada teško jer Milan i mi imamo različitog sponzora i njihov logo ne može stalno stajati. A i klupske su nam boje drugačije. Poštujemo odnose s Milanom, ali moramo se odseliti, to je naša odluka. Lokacija? Spoiminje se da se Milan želi iseliti sa San Sira. To je dobro, čekat ćemo to..."
Koje ste ciljeve postavili pred Mancinija? Je li njegova riječ zadnja kad je riječ o transferima?
"Doveli smo ga na 3,5 godine, glasine da ima opcije odlaska nisu točne. Naravno, ako rezultati ne budu zadovoljavajući, možda ćemo prekinuti suradnju ranije, kao što smo učlinili s Mazzarrijem. A što se transfera tiče, moramo poštovati FFP. Mancini ne može odlučiti o dolasku nekog igrača, to mora učiniti uprava. Niti ja odlučujem sam, niti Mancini."
Kako ste Liverpoolu preoteli Shaqirija?
"Kao što sam rekao, uvijek želimo najbolje igrače. Bili smo svjesni da nam nedostaju krila i zato smo doveli Podolskog, svjetskog prvaka, koji je igrao u Bayernu i Arsenalu. S druge strane, želimo imati momčad prosječne dobi od 26,5 godina, zato trebamo mladiće poput Matea Kovačića, Maura Icardija i sada Shaqirija, da budu naša budućnost. Uostalom, Inter nije ništa manji klub od Liverpoola!"
Inter ima trojicu među najtalentiranijim tinejdžerima u Europi Icardija, Kovačića i Shaqirija, hoće li graditi momčad oko njih?
"Ima njih još, poput Juana Jesusa i Dode. A razvijamo i naše igrače iz Primavere (liga mladih, nap. a.) poput Bonazzolija. Želimo u sastavu igrače iz svoje škole, buduće zvijezde i iskusne igrače. I, da, sada se oslanjamo na talent Kovačića, Icardija i Shaqirija.
Kakva bi ponuda morala stići da prodate Kovačića ili Icardija?
"Oni su nam važni, s Mateom i Shaqirijem imamo ugovor do 2019., ali sve je moguće, nećemo žmiriti na eventualnu ponudu za njih..."
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote