View Single Post
Old 09-01-2010   #12
Moca93
Team star
 
Moca93's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Crepaja...Srbija....
Age: 31
Posts: 4,013
Send a message via MSN to Moca93
Default

Organizatori su jučer potvrdili kako će se natjecanje unatoč svemu održati, a domaćini tvrde kako će učiniti dodatne napore na sigurnosti sudionika. Međutim, izbornik Togoa Hubert Velud smatra kako bi cijelo natjecanje trebalo biti otkazano.

"Možemo u najmanju ruku sebi postaviti pitanje da li natjecanje treba otkazati. Ovo je barbarski čin u trenutku kada smo trebali slaviti afrički nogomet. Napustili smo bolnicu i krenuli u centar za okupljanje sudionika natjecanja. Dugo smo bili u bolnici, tako da smo mogli biti jako jedinstveni. U ovakvim situacijama postanete malo paranoični i sumnjate u sve. Mi nismo osjetili da su vlasti ovo shvatile ozbiljno. Ne mislim da žele sve zataškati, ali gotovo da je tako." rekao je Velud.

Dok je Velud bio razočaran načinom na koji su se vlasti odnosile prema incidentu, bio je pun hvale za vojnike za koje smatra da su spasili njihove živote: "Ono što je sigurno jeste da je vojska spasila naše živote. Bez njih, pobunjenici bi nas uništili, jer nismo imali nikakve obrane. I ne bih u ovom trenutku bio ovdje i s vama razgovarao. I ja sam pogođen u ruku, ali to je ništa u usporedbi s onim što se desilo mom pomoćniku, koji je dobio metak u stomak, kao i naš glasnogovornik. Vratar Kodjovi Obilale je dobio metak u bubreg. Moj slučaj je nevažan u odnosu na njih. Ali svi smo u šoku, jer je ovo ratni čin. Bilo je puno krvi i straha u autobusu. Mislim o ljudima koje poznajem, ali naše misli su upućene i prema vozaču koji je poginuo."

Kako je vratar reprezentacije Togoa Kossi Agassa rekao za jednu francusku radio postaju, broj poginulih u napadu je porastao na tri, jer su u međuvremenu od posljedica ranjavanja preminuli i asistent izbornika Veluda, te glasnogovornik nogometnog saveza, dok je rezervni vratar Kodjovi Obilale htino prebačen na operaciju u Južnoafričku Republiku.
__________________

GRAZIE
JOSE!

кој не скокне ова ale ale Горан !!!!!
Moca93 is offline   Reply With Quote