Thread: Premijer liga
View Single Post
Old 02-06-2009   #9
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

Dominković bi poništio prvenstvo

BiH - Sport | Ponedjeljak, 01 Lipanj 2009


Iako je rok za prijavu nogometnih klubova u europska natjecanja već trebao biti upućen čelnicima UEFA-e, slučaj Slobodine suzpenzije poremetio je administrativce u NS BiH. "As" otkriva detalje Slobodine suspenzije i čiji je interes da prvenstvo bude neregularno.

- Kad je Orašje ispalo iz lige, Iljo Dominković je saznao da Premier liga može biti neregularna i da će se tada poništiti prvenstvo. Svi misle da je Dominković pao kada je Orašje ispalo iz lige, ali on ima sada zadatak da prvenstvo bude neregularno, pa da ponovo isti klubovi igraju u Premier ligi, s opcijom proširenja - veli jedan od članova komisija pri NS BiH.

Logika je čista, ako je Sloboda igrala pod suspenzijom, nitko ne može u Europu i poništava se prvenstvo, a ako nije, Tuzlaci idu u Europu. Dominkoviću problem prave drugi hrvatski predstavnici, prije svih Široki i Zrinjski, jer oni žele u Europu. Član Disciplinske komisije Ilija Plavotić kazao je za As kako je problem u administraciji Saveza, a ne komisijama.

- Slobodi je Disciplinska komisija odredila predsuspenziju 31. listopada 2008. godine i kazala kako mora uplatiti dug Budućnosti iz Banovića u roku od 15 dana. Na prvoj sjednici dobili smo papir bez pečata, a na drugoj papir s pečatom, što pokazuje kako radi administracija u našem Savezu - govori član Disciplinske komisije Ilija Plavotić.

Ždrijebanja za međunarodna natjecanja počinju 20. lipnja, a kako je kazao sportski direktor Slobode Enes Mešanović, Sloboda će zahtijevati povlačenje svih svojih ljudi iz NS BiH ukoliko se ne riješi ovaj slučaj.

- Mi imamo jasne stavove: ako smo suspendirani, cijelo prvenstvo je neregularno. Međutim, ako nismo, mi trebamo ići u Europu i to je sasvim jasno - govori za "as" sportski direktor Slobode Enes Mešanović.

- Dao sam svoje mišljenje, ali ne mogu ja dati odluku o tome je li Sloboda suspendirana ili ne. Shvatili su da su pogriješili, pa sada prebacuju lopticu na mene - veli Mile Kovačević, tužitelj u NS BiH.



koji je iljo primitivac, inace njegov privatni klub je orasje, ccc
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote