Thread: Serie A
View Single Post
Old 22-06-2015   #1041
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Pa to.. stvarno žalosno da se nije našao neki igrač, ili nekoliko njih koji su zahvaljujući Parmi postali svjetski poznati igrači. Ili neki klub, da im da tih pišljivih 22m a onda da obaveže Parmu da mogu uzeti bilo kojeg igrača od njih u narednih lupam 5 godina.

---------- Post added at 20:17 ---------- Previous post was at 19:31 ----------

Parma - Poslednji italijanski osvajač Lige Evrope.
Parma - Nakon Milana, Intera i Juventusa, klub sa najviše evropskih trofeja u Italiji.
Parma - rekorder u Kalču po broju uzastopnih nastupa u Evropi - 14 sezona.
Parma - proglašena za najbolji i najmirniji grad za život od strane Italijana, takozvana "oaza mira".
Parma - Klub koji je nastao u znak sećanja na Giuseppe Verdija, njegova Aida je himna koja se čuje pri svakom izlasku igrača na teren.
Parma - Član čuvenih italijanskih "7 sestara".
Parma - klub koji je ušao u 102. godinu svog postojanja.
Parma i njen trener Nevio Scala - Tvorci taktike 3-5-2/5-3-2, sa dva vihorna igrača po bokovima.
Parma - Ekipa koja je 21. marta 1993. prekinula niz Milana od 58 utakmica bez poraza. Tada najjače ekipe na svetu.
Govorili su o Parmi:
Lilian Thuram, tada osvajač SP 1998: "Dolazio sam na treninge Parme vozeći bicikl. Imao sam utisak da prolazim kroz muzej, kao da je vreme stalo. Toliko je sve nestvarno delovalo oko mene."
Faustino Asprilla: "Da nije bilo Parme, ne bi bilo ni mene."
Hernan Crespo, legendarni Argentinac: "Zašto sam ljubio samo dva dresa u karijeri? Argentina je moja domovina, a Parma je moja prva ljubav. Prave ljubavi se ne zaboravljaju nikada i neke vernosti se nikada ne prekidaju. Igrao sam za mnoge klubove: Lacio, Milan, Inter, Čelzi, ali nisam tip koji će tako lako poljubiti grb nekog kluba, nakon postignutog gola."
I takav tim i kultni grad ste oterali u zaborav. Dva rukovodioca koji se i dalje šetaju slobodni, iako su proneverili bar 200 miliona eura. Fudbalski Savez Italije, koji je to, očigledno, planski dozvolio, jer u svakoj normalnoj i uređeno pravnoj državi, nakon par meseci, polciija bi uletela u klub i pohapsila sve one koji su krivci za neisplaćene zarade na prvom, tromesečnom nivou. Oni su pustili klub niz liticu, dali pet miliona eura da spasu guzicu Serie A i Saveza kako ih SKY ne bi tužio i uzeo par stotina miliona zbog neregularnosti.

Da je svaki od ovih papaka dao po 2m, spasili bi Parmu, koja govna cc..
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote