Thread: David Suazo
View Single Post
Old 31-12-2009   #44
verma_interista
Primavera
 
verma_interista's Avatar
 

Join Date: Jul 2009
Posts: 464
Default

Quote:
Originally Posted by LiGad View Post
4-2-3-1 igra sada Barca s Ibrom u vrhu ..a po meni to i jest idealan igrac za vrh ove formacije i tako se iz Ibre moze najvise izvuci jer ga ova 3 igraca iza njega neprestano hrane loptama, a on s onakvom konstrukcijom to iskoristava (pa zato su i prodali Etoa jer im Ibra bolje odgovara za 4-2-3-1)
takvu formaciju smo i mi trebali forsirati i jacati dok je bio kod nas
Barcelona ne igra formaciju koju si spomenuo...ne igra sa 2 igraca ispred zadnje linije ,nego sa jednim (Toure, ili Busquets)..dok ispred njega imaju 2 igraca ,a to su iniesta i xavi (ponekad na mjestu inieste igra keita,i to u slucaju kad je iniesta ispred,ili kad ne igra),ne desnoj strani igra all around igrac)..ostalo je poznato...i,cinjenica je da mi NIKAKO ne mozemo igrati tu igru..apsolutno nemoguce iz razloga sto su nasi igraci puno krupni i staticni ,a uz to i tehnicki slabi...(mancini i quaresma su ok,ali ostali vezni su pretezno radnici)...
I ,za moj pojam Et'o je bio puno korisniji igrac Barceloni ,nego sto je to sada Ibro ,iz razloga sto je Et'o bolji u pakovanju lopte ,i uspricavanju u prazan prostor ,dok je Ibro sporiji ,tezi igrac...i td ,i td..

Nevezano za formacije ,i te stvari ,mislim da je Suazo jos jedan igrac kojeg je Inter upropastio..vjerujem da bi ga ,recimo Milan ,puno bolje iskoristio..ali mi smo poznati po tome da trosimo igrace kao carape,pa makar davali za njih desetine miliona eura.

Pozdrav!
verma_interista is offline   Reply With Quote