Beneamata.com

Beneamata.com (https://www.beneamata.com/index.php)
-   Klub (https://www.beneamata.com/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Oprema za komp, ili TV (https://www.beneamata.com/showthread.php?t=324)

Nera 05-05-2009 14:58

Oprema za komp, ili TV
 
Da imamo topic dje mozemo razglabati o ovim sitnicama. I normalno, da vas priupitam nesto :D

Ocu da kupim HDmi kabal za PS3 i kablovsku, pa da pitam, jeli velika razlika u slici kad se koristi HDmi ili obicni kabal. I koja marka kablova je najbolja. Cuo sam da Panasonic ima dobre, ali isto tako da ima dosta ovih no name kablova, koji su mnogo losiji. I koja je svrha pozlacenih kablova? :D

I kad sam vec tu, koja su najbolje kamere za PC? Logitech? Tenk ju, unapriJed :D

Mauro7 05-05-2009 15:41

ima ''običnih'' hdmi AKBALA(:D) a ima i skupljih, ali da ti tako kažem - ako imaš opremu ''srednje klase'' ne treba ti HDMI, ja sam kod frenda bio i stavljali smo hdmi zamjenjivali scart, razlika je bila očita
pogledaj si ovo http://hdtelevizija.com/2008/06/04/n...je-li-razlike/
a što se tiče pozlaćenih, čuj zlato je bolji vodič, ali to je po meni kara, to je digitalni prijenos, već samim time imaš kvalitetu, ne treba ti pozlaćeno

---------- Post added at 15:41 ---------- Previous post was at 15:38 ----------

evo ti još i ovo pa čitaj hehe, evo ovaj jedan spominje oksidaciju kod nepozlaćenih, al to je već malo pretjerivanje
http://www.forum.hr/showthread.php?t=329832

eto piše tamo
''Na HDMI do 5 m nema velikog utjecaja kvalieteta zice (osim ako nije negdje prekinuta)...preko 5 metara pozeljno je uzeti kvalitetniju zicu (e to je sad podrucje gdje treba dobro surfati po netu za recenzijama)...takvi kablovi mogu prvenstveno biti dosta skupi zbog same svoje duljine pa cesto nije jasno da li im je zato visoka cijena ili tu ima i dodatne kvalitete ugradjene u kabel...preko 10 m idu samo VRLO kvalitetni kabeli, cesto u sprezi sa HDMI repeaterima koji pojacavaju signal...brzina i kvaliteta korekcije pogreske u HDMI chipsetima na oba kraja kabela takodjer igra veliku ulogu...cijena ogromnih brzina koje postize HDMI standard je ta da nije prikladan za velike daljine...''

a čista logika, uzmi u obzir koliko dugašak ti treba bit u sukladno tome uzmi, ne treba nikakva kvaliteta za manje od par metara

Guro 05-05-2009 15:50

pazi...ne mora znaci da ce ti biti bolja slika? imas LCD? u principu ti je to za HD...za kablovsku neces imati neke prednosti jer kablovske u cg nemaju signal koji bi mogao da iskoristi prednosti koje nudi HDMI...za sony vec ima razloga :) ili eventualno DVD plejer
e sad ima veze i kakav je kabal...mada se ja na to ne obrcem puno...

dera 05-05-2009 15:50

logitech meni nisu nesto, trazi nesto drugo.. mada su sve za komp lose :)

Nera 05-05-2009 15:50

A dobro akbalu :P
Fino si mi ovo nasao. Ja cu kratki, od metra mi je dovoljno. Ne drzim Sony i kablovsku u dvoriste :D

Guro 05-05-2009 15:51

mada...za boravih da napomenem...ja sam uz kablovsku dobio nekakav scart kabal koji je definitivno bio los i pojedine boje su bile previse naglasene...kad sam stavio HDMI sve izgleda kako treba...

Mauro7 05-05-2009 15:52

imam ti ja u bugu recenziju od prije dva mjeseca u vezi web kamera, njihov izbor je odnio naravno logitechov model jedan od čak oko 100eurića, dok titulu best buya jedna od MSI-a ta 7 puta jeftiniju, ako te zanima mogu si skenirat zih par stranica

Nera 05-05-2009 15:52

Quote:

Originally Posted by Guro (Post 17109)
pazi...ne mora znaci da ce ti biti bolja slika? imas LCD? u principu ti je to za HD...za kablovsku neces imati neke prednosti jer kablovske u cg nemaju signal koji bi mogao da iskoristi prednosti koje nudi HDMI...za sony vec ima razloga :) ili eventualno DVD plejer
e sad ima veze i kakav je kabal...mada se ja na to ne obrcem puno...

Trebalo bi do jeseni da EXTRA doda koji HD kanal, pa bi se tu isplatilo. A na PS3 i DVD sigurno da valja :D

Quote:

Originally Posted by dera (Post 17110)
logitech meni nisu nesto, trazi nesto drugo.. mada su sve za komp lose :)

Moram se raspitati. Jer sam slomio proslu kameru (malo mi kratki zivci), pa rekoh kad uzimam novu, da uzmem da valja :D

Guro 05-05-2009 15:54

Quote:

Originally Posted by dera (Post 17110)
logitech meni nisu nesto, trazi nesto drugo.. mada su sve za komp lose :)

okle ti to da su lose...jesu one od 15eur...sa vga rezolucijom...aj ti uzmi logitech kamere koje kosta 150Eur ili vise...pa da vidis mozes li joj naci zamjerke..

Nera 05-05-2009 15:56

Quote:

Originally Posted by Mauro7 (Post 17113)
imam ti ja u bugu recenziju od prije dva mjeseca u vezi web kamera, njihov izbor je odnio naravno logitechov model jedan od čak oko 100eurića, dok titulu best buya jedna od MSI-a ta 7 puta jeftiniju, ako te zanima mogu si skenirat zih par stranica

Nemoj se muciti s tim, samo mi pogledaj koja joj je sifra, pa cu je progooglat :D

---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 15:55 ----------

Quote:

Originally Posted by Guro (Post 17112)
mada...za boravih da napomenem...ja sam uz kablovsku dobio nekakav scart kabal koji je definitivno bio los i pojedine boje su bile previse naglasene...kad sam stavio HDMI sve izgleda kako treba...

Bolje isto uzeti HDMI :D Pa i za ove nase naopake kablovske.

Quote:

Originally Posted by Guro (Post 17115)
okle ti to da su lose...jesu one od 15eur...sa vga rezolucijom...aj ti uzmi logitech kamere koje kosta 150Eur ili vise...pa da vidis mozes li joj naci zamjerke..

Dera, zaboravio si da pricas sa Crnogorcima. Kod nas, sto nije najskuplje, ne priznaje se :D

Guro 05-05-2009 15:57

Quote:

Originally Posted by Nera (Post 17114)
Trebalo bi do jeseni da EXTRA doda koji HD kanal, pa bi se tu isplatilo. A na PS3 i DVD sigurno da valja :D


do jeseni...:) mislim da ce to biti prije do jeseni 2010 :) u svakom slucaju ti uzmi HDMI kabal, nije skup tako da se ta investicija u svakom slucaju isplati :)

Guro 05-05-2009 16:01

Quote:

Originally Posted by Nera (Post 17117)

Dera, zaboravio si da pricas sa Crnogorcima. Kod nas, sto nije najskuplje, ne priznaje se :D



ma nije fora u tome :) za mene ne postoji veca glupost od web kamere...ali isto tako samo sa demantovao da su sve lose...ja prvi ne bih nikad dao preko 15eur za tako nesto....ali eto radim u firmi koja je na balkanu vjerovatno najveca u tom dijelu..tako da mi je svasta prolazilo kroz ruke

Mauro7 05-05-2009 16:01

da, i da nije HD, općenito s HMDI imaš čisti digitalni prijenos, naravno da je bolje, e sad ako gledaš HD programe onda si na konju

ovako
best buy : MSI StarCam Racer
plus:solidne performanse, priloženi softver, cijena
minus: nemogućnost montaže na monitor, ograničena upravljivost

naš izbor : Logitech QuickCam Sphere AF
plus: izvrsne performanse, softverska pozadina, automatsko fousiranje, kontrukcija
minus: cijena

Nera 05-05-2009 16:04

Quote:

Originally Posted by Guro (Post 17122)
ma nije fora u tome :) za mene ne postoji veca glupost od web kamere...ali isto tako samo sa demantovao da su sve lose...ja prvi ne bih nikad dao preko 15eur za tako nesto....ali eto radim u firmi koja je na balkanu vjerovatno najveca u tom dijelu..tako da mi je svasta prolazilo kroz ruke

Znam, zezam se. Nisam ni ja bio fan web kamera, ali meni je za uzeti dobra, jer imam rodbinu u Sarajevo, Germany, USA. Isto tako nekoliko ljudi u ITA, koje sam upoznao preko neta.
Quote:

Originally Posted by Mauro7 (Post 17123)
da, i da nije HD, općenito s HMDI imaš čisti digitalni prijenos, naravno da je bolje, e sad ako gledaš HD programe onda si na konju

ovako
best buy : MSI StarCam Racer
plus:solidne performanse, priloženi softver, cijena
minus: nemogućnost montaže na monitor, ograničena upravljivost

naš izbor : Logitech QuickCam Sphere AF
plus: izvrsne performanse, softverska pozadina, automatsko fousiranje, kontrukcija
minus: cijena

Ma nema, nego si pravi maher :P

Mauro7 05-05-2009 16:05

u njihovoj recenziji imaš jednu koja daje maksimalnu razlučivost(stvarnu, ostale su softverski interpolirane) od čak 1600x1200 Logitech QuickCam S 5500, montaža stol/monitor, naravno ugrađen mikrofon, jedino što je USB 1.1


All times are GMT +2. The time now is 20:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com