Beneamata.com

Beneamata.com (https://www.beneamata.com/index.php)
-   Bivši (https://www.beneamata.com/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Samuel Eto'o (https://www.beneamata.com/showthread.php?t=453)

dera 25-07-2009 19:22

Samuel Eto'o
 
http://www.jamati.com/online/wp-cont...amuel-etoo.jpg
<table class="infobox vcard" style="width: 22em; text-align: left; font-size: 88%; line-height: 1.2em;" cellspacing="5"><tbody><tr class=""><th style="white-space: nowrap; vertical-align: baseline; text-align: left;">Puno ime i prezime:
</th> <td colspan="3" class="nickname" style="white-space: nowrap; vertical-align: baseline;">Samuel Eto'o Fils</td> </tr> <tr class=""> <th style="white-space: nowrap; vertical-align: baseline; text-align: left;">Datum rodjenja:
</th> <td colspan="3" class="" style="white-space: nowrap; vertical-align: baseline;">10 Mart 1981 (1981-03-10) (28 godina)</td> </tr> <tr class=""> <th style="white-space: nowrap; vertical-align: baseline; text-align: left;">Mjesto rodjenja:
</th> <td colspan="3" class="" style="white-space: nowrap; vertical-align: baseline;">Douala, Kamerun</td> </tr> <tr class=""> <th style="white-space: nowrap; vertical-align: baseline; text-align: left;">Visok:</th> <td colspan="3" class="" style="white-space: nowrap; vertical-align: baseline;">1.80 m<sup id="cite_ref-0" class="reference"></sup></td> </tr> <tr class=""> <th style="white-space: nowrap; vertical-align: baseline; text-align: left;">Pozicija:</th> <td colspan="3" class="role" style="white-space: nowrap; vertical-align: baseline;">Napadac
</td></tr></tbody></table>
Sta jos reci o njemu, pretpostavlja se da ce preuzeti broj Julia Ricarda Cruza, tj. broj 9, koji je nosio i u Barceloni.

Malo statistike i zanimljivosti:
- Poceo karijeru u Kadji Sports Academy
- U Realu (97/98 stigao kao junior) se i nije bas pokazao, iako je na posudbama pokazao zavidne rezultate, tako da je presao u Mallorcu, zadnji klub u kojem je bio na posudbi iz Real Madrida.
- 2004g. slijedi prelazak u Barcelonu za €27m, koji su se na kraju isplatili, posto je u 145 nastupa postigao zavidnih 108 golova. Jako zavidno moram priznati, iako je to statistika u ligi, ukupno slijedi malo dole.
- Ima dva brata koja obojica igraju u Spaniji. 22-godisnji David igra za treceligasa CF Reus Deportiu, dok drugi mora se priznati malo uspjesniji Etienne, za Mallorcu a tek mu je 20god. i visi je od naseg pojacanja. Sta je jos zanimljivije, je to da sve trojica Eto'oa igraju istu poziciju, a to je napadac, te da su svi potekli iz iste skole fudbala u Africi.
- Ozenio se sa Georgette 6 Jula 2007 i vec imaju troje djece, sto znaci da obavlja odlicno posao ne samo u fudbalu nego i sa strane: Étienne (po mladjem bratu), Maelle, and Siena (hm, zanimljivo). Svi zive zajedno u PSG :D.
- Za Mallorcu je postigao 69 golova u 163 nastupa svih takmicenja, dok je za Barcu u svim takmicenjima omjer bio, 200 nastupa - 130 golova. Zanimljiva mu je bila karijera, a potrebno je istaci da se u ova dva kluba koja su i bila najozbiljnija, najvise pokazao, te zadrzao tacno 5 sezona, sto nece valjda znaciti da ce nas napustiti negdje u 33 godini, nego i zavrsiti karijeru, nadamo se na nacin kao u ova dva kluba, pa cak i bolje.
- Konacno, u 399 nastupa, postigao je 203 gola. Kod nas kada bude zavrsavao karijeru, nadam se da ce biti nekih 600 nastupa, 300 golova okruglo.

Dok sam ovo kucao, shvatio sam kakav je igrac, i zelim mu puno srece. Vrijedi procitati od A do Ž.

EDIT: 'ajmo napuniti temu kao Ibrinu :D.

Balotelli#45 25-07-2009 19:24

nadam se samo da ce davati golove kao sto je to radio u barceloni :D

ado_inter 25-07-2009 19:26

i ja mu zelim svu srecu u nasem timu i da se pokaze kao dostojna zamjena za ibru mada ce mu bit jako tesko

Culé 25-07-2009 19:26

Quote:

Originally Posted by Balotelli#45 (Post 30207)
nadam se samo da ce davati golove kao sto je to radio u barceloni :D

Ako ga neko bude hranio loptama (kao u Barceloni), onda hoće.

ivan019 25-07-2009 19:29

:wc: ja verujem da smo dobili pravog ubicu, coveka koji ce resetati protivnike bez milosti :D

P.S i + je to sto pogadja i u nokaut fazi :P

Balotelli#45 25-07-2009 19:30

pa i ibru nisu hranili pa je davao... cist primer koliko je ibra superiorniji u odnosu na druge spiceve (osim cassana :D) njemu i nisu toliko potrebni dobri vezni igraci da ga hrane sa loptama covek jednostavno skoro uvek moze sam

---------- Post added at 19:30 ---------- Previous post was at 19:29 ----------

Quote:

Originally Posted by ivan019 (Post 30213)
:wc: ja verujem da smo dobili pravog ubicu, coveka koji ce resetati protivnike bez milosti :D

P.S i + je to sto pogadja i u nokaut fazi :P

P.S.P.S i plus je crnac :sivi:

ado_inter 25-07-2009 19:34

ma svi znamo da je eto'o zabijao dok je igrao i u mallorci a sumnjam da ga je tamo imo neko da hrani loptama te je i na taj nacin pokazao da posjeduje kvalitet

dera 25-07-2009 19:42

vidim jos niko nije procitao sta sam napisao, dok nema komentara tipa, bolje da smo mu uzeli brata :D

Imp 25-07-2009 20:04

dabogda on zabija ko u barci,a hoce ako mu imadne ko dodat!njegove golgeterske sposobnosti nisu upitne.

Balotelli#45 25-07-2009 20:23

Quote:

Originally Posted by dera (Post 30218)
vidim jos niko nije procitao sta sam napisao, dok nema komentara tipa, bolje da smo mu uzeli brata :D

ma ivan mu uzeo brata :sivi: :sivi:

---------- Post added at 20:23 ---------- Previous post was at 20:22 ----------

http://www.theoffside.com/wp-content...tiene-etoo.jpghaha kakav je :sivi:

Quaresma#7 25-07-2009 21:17

Pravi špic za 4-3-3.

esteban 25-07-2009 21:20

E sad mi recite ako vec igramo 4-3-3 ko ce igrati najisturenijeg spica..on ili Milito?Kad znamo da je u Barsi on igrao tog isturenog a Milito je vec predvidjen za to mjesto.. :rolleyes:

EDIT: Evo i ja da pohvalim ovaj transfer i pored velike gorcine sto odlazi Ibra..50 mil je odlicna svota za klub jos kad znamo da je kriza u svijetu ali podrzavam ovo samo u slucaju da dodje Cassano i jos jedan (nadam se) top srednjak

Culé 25-07-2009 23:44

Nije mi jasno kako neki još uvijek misle da će se igrati 4-3-3. Očigledan 4-4-2.

Mauro7 25-07-2009 23:53

Quote:

Originally Posted by Samir (Post 30284)
Nije mi jasno kako neki još uvijek misle da će se igrati 4-3-3. Očigledan 4-4-2.

433 i 4312 u jednom intervjuu je to rekao

Culé 26-07-2009 00:07

€500,000

Fee that Barcelona will have to pay to Real Madrid as compensation for the transfer of Samuel Eto'o to Inter Milan

Barcelona and Inter Milan would have valued the transfer of Eto'o at 25 million euro (other sources say 20), which would mean that - according to the FIFA rules - Barcelona will have to pay 500 000 euros to Madrid as "solidarity rights" for the player's formation.

A Mallorca offical has already confirmed that Mallorca will receive a fee of 1 million euro.

:vfunny:


All times are GMT +2. The time now is 20:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com