Beneamata.com

Beneamata.com (https://www.beneamata.com/index.php)
-   Nacionalna takmičenja (https://www.beneamata.com/forumdisplay.php?f=37)
-   -   FIFA Confederation Cup 2009 (https://www.beneamata.com/showthread.php?t=378)

Enfant Terrible 15-06-2009 19:22

FIFA Confederation Cup 2009
 
http://i39.tinypic.com/o77wux.jpg

Kofederacijski kup je međunarodno nogometno natjecanje, koje svake četiri godine organizira FIFA , u kojemu se natječu nacionalne nogometne reprezentacije. Na turniru se natječu osam ekipa, pobjednici kontinentalnih natjecanja, te svjetski prvak i domaćin. Na prvom Konfederacijskom kupu, odigranom 1992. u Saudijskoj Arabiji pobijedila je Argentina.

Na ovom Konfederacijskom kupu natječu se slijedeće reprezentacije:
Južna Afrika, Iraq, SAD, Italija, Brazil, Novi Zeland, Španija i Egipat.

adiK 15-06-2009 19:47

Ma sve ok samo da nema onih muha sto zuje oko mikrofona...

CurvaNord69 15-06-2009 20:27

Hahahaha, dobra.
A irak je neki gost ovde?

Enfant Terrible 15-06-2009 22:11

Quote:

Originally Posted by CurvaNord69 (Post 24264)
Hahahaha, dobra.
A irak je neki gost ovde?

Quote:

Originally Posted by Zlatan_ (Post 24261)
Na turniru se natječu osam ekipa, pobjednici kontinentalnih natjecanja, te svjetski prvak i domaćin.

Nije Irak gost, nema gostiju, oni su osvojili Azijski kup (ili kako se već zove) i zato su tu.

EDIT:
Inaće, pratio sam danas Mela i Elana protiv Egipta. Melo je bio definitivno ispodprosječan, puno je grešaka pravio (vjerovatno je umoran), a Elano je super bio. Što ga više gledam, sve mi više i više postaje idealan igrač za Interovu sredinu...

Mauro7 15-06-2009 22:15

Quote:

Originally Posted by adiK (Post 24263)
Ma sve ok samo da nema onih muha sto zuje oko mikrofona...

ne mogu smislit taj zvuk za vrijeme cijele tekme jaao kako su dosadni

adiK 15-06-2009 22:57

Quote:

Originally Posted by Mauro7 (Post 24266)
ne mogu smislit taj zvuk za vrijeme cijele tekme jaao kako su dosadni

a one jadne crnje se jos trude, trube, al mi ne razumijemo, valjda nismo muzikalni xD

dera 16-06-2009 00:14

Rosssssi

CurvaNord69 16-06-2009 00:20

Pomalo ba dera, nebi da cemo ga dovest

Mauro7 16-06-2009 01:41

hehe pa njega dovodi Juve

Mauro7 16-06-2009 19:27

oni jadni egipćani se još imaju hrabrosti i bunit fifi za penal kao usporena snimka nije službeno priznata naravno i to, al fifa kaže da je sudac odlučio sa linijskim hehehe a ne da mu je četvrti rekao što se dogodilo iz snimke
egipćani tehnički imaju pravo, tj. po pravilima bi imali pravo ali neće sad Webb pruznat da mu je četvrti sudac reko da je penal nakon što je vidio snimku jer bi onda ispalo smješno da fifa na čelu sa NAJPAMETNIJIM čovjekom na svijetu Blatterom konstantno sere da se usporena snimka neće uvest u nogometu a suci im na kraju to koriste kad imaju priliku hehehehe

adiK 16-06-2009 19:53

granici s bezobrazlukom :)

Mauro7 16-06-2009 20:55

Quote:

Originally Posted by adiK (Post 24330)
granici s bezobrazlukom :)

al mi je drago što se to dogodilo tako da se cijelom svijetu pokaže koliko bi snimka pomagala u sportu, ako pomaže u košarci i drugim sportovima ne vidim zašto ne bi i u nogometu gdje se kod sumnjivih situacija kada se i igra nakon toga zaustavi gubi NEKOLIKO MINUTA!!! pogledaš snimku tisuću puta za to vrijeme
vidio je cijeli svijet sada koliko je pomoglo da se u toj situaciji donese pravedna odluka,a Blatter neka sada gleda, a šta drugo i očekivat od prastarih ljudi, da se okrenu inovaciji i novim idejama, TEHNOLOGIJI??? dovoljno da pogledaš onog Blattera sve ti je jasno

zamisli jebo te bog da je to finale svjetskog, evropskog ili lige prvaka ili zadnja utakmica nekog prvenstva sve se odlučuje ti pucaš na gol tip NAMJERNO rukom skine i još GLUMI da je glavom udario u vratnicu!!!! eeeej alo!!! i suci to ne vide recimo... znači ne dobiješ penal i kad igrač igra namjerno rukom zna se što se dobije...

dera 16-06-2009 21:14

dobro, zidane bi i tako i tako dobio crveni, jedino matrix sto je mogao dobiti zuti ili crveni takodjer
normalno, ja sam vec duze vrijeme za to.. pomoglo bi znatno nasoj ligi, jer ne bi postojao niko da kaze da je nastimana liga

Nera 16-06-2009 22:35

Ja sam kontra te tehnologije. Ubilo bi mi igru...
Eto, neka stave sudiju iza gola, pa da pomaze glavnome, ali kamere i usporeni.. Ne svidja mi se.

CurvaNord69 16-06-2009 22:51

Hmm, pa to bi nama na balkanu najvise valjalo, ovako stalno lopovluk.
Ono ko u tenisu, da se na offside provjeri snimak, lol

Grujinho 16-06-2009 22:52

doči če i do toga...tehnologija prebrzo napreduje, i sve više se uključava u naše živote

Mauro7 16-06-2009 22:57

Quote:

Originally Posted by Nera (Post 24345)
Ja sam kontra te tehnologije. Ubilo bi mi igru...
Eto, neka stave sudiju iza gola, pa da pomaze glavnome, ali kamere i usporeni.. Ne svidja mi se.

ubilo igru?
zar u drugim sportovima gdje se upotrebljava ubija igru?

---------- Post added at 22:57 ---------- Previous post was at 22:56 ----------

Quote:

Originally Posted by Grujinho (Post 24348)
doči če i do toga...tehnologija prebrzo napreduje, i sve više se uključava u naše živote

upravo tako :rolleyes:

dera 16-06-2009 23:35

ubilo igru, pa zar ne ubija vise igru kada ga dinho dadne nama iz ofsajda (kaka asistent)
sto ima u ragbiju, imas pravo 2x da se zalis, a ako pogrijesis dobijes zuti karton - oba puta pogrijesis odjebaus :)
tako da bi bilo zaljenja samo kada si siguran

Mauro7 16-06-2009 23:37

e eto i u tenisu se nedavno uvelo...možeš zvat x puta, ne znam kako gdje...ne izgubi se puno vremena, čak se ponekad igrači znaju bunit sucu kao ma daj pa unutra/vani je bila i za ovo se čak manje vremena potroši
kužiš kao da netko kaže da je to pokvarilo tenis

claudejandamvan 17-06-2009 09:18

Nema sanse da se takve stvari uvedu u nogometu,zbog dinamike igre.Primjer1:,tim 1 oduzima loptu i pici u kontru,a tim 2 prekida igru i trazi da se pogleda snimka jer smatraju da im je lopta oduzeta nakon faula kojeg sudac nije sviro.(sudac nakon snimke utvrdjuje da nije bio faul nego cvrsta igra koju on tolerira i automatski ispada lopov za tim 2 a isto tako i za tim 1 jer smatraju da su iz kontre mogli dati gol i nikakva sankcija u obliku zutog kartona im nije dovoljna zadovoljstina).
Primjer2:izvodi se korner i tim 1 trazi penal jer je bilo naguravanja i povlacenja u 16-ercu;pridrzavajuci se striktno pravila sudac bi nakon svakog kornera pregledavajuci snimku mogao svirati penal.(ako ne svira penal pod izgovorom da su to uobicajene stvari u 16-ercu nakon kornera ispada lopov za tim 1;u suprotnom ispada lopov za tim 2).
Takvih primjera se moze navesti na desetke.U bezbroj slucajeva ni nakon pogledane snimke ne mozes sa sigurnoscu reci jeli bio faul (penal) ili nije i to se ostavlja kao slobodna sudacka procjena.Suci su sastavni dio nogometne igre kao i sudacke pogreske.

dera 17-06-2009 10:37

mogli smo otvoriti posebnu temu, ako vec nije, ali kobbbr, kada dva puta napravi gresku dobija crveni - nema pravo nastupa sl. utakmicu, takodjer ako skupi 3-4 zuta opet je kaznjen itd

CurvaNord69 17-06-2009 12:06

Pa eto sto je reko tim 1 ide u kontru i ovaj trazi snimku. I ako je velika vjerojatnost da bi gol bio treba mu dat crveni, jer je to isto ko kad zadnji igrac prekine napad.
A druga stvar je da se pusti kontra do kraja, i kad sljedeci prekid bude da se pregleda snimka. Al to vec ubija igru.
Meni je najbolje rjesenje ono za prelazak crte chip u lopti, npr da signalizira sudcu na sat da je lopta presla, ostalo jos ne valja

Mauro7 17-06-2009 12:33

Quote:

Originally Posted by claudejandamvan (Post 24371)
Nema sanse da se takve stvari uvedu u nogometu,zbog dinamike igre.Primjer1:,tim 1 oduzima loptu i pici u kontru,a tim 2 prekida igru i trazi da se pogleda snimka jer smatraju da im je lopta oduzeta nakon faula kojeg sudac nije sviro.(sudac nakon snimke utvrdjuje da nije bio faul nego cvrsta igra koju on tolerira i automatski ispada lopov za tim 2 a isto tako i za tim 1 jer smatraju da su iz kontre mogli dati gol i nikakva sankcija u obliku zutog kartona im nije dovoljna zadovoljstina).
Primjer2:izvodi se korner i tim 1 trazi penal jer je bilo naguravanja i povlacenja u 16-ercu;pridrzavajuci se striktno pravila sudac bi nakon svakog kornera pregledavajuci snimku mogao svirati penal.(ako ne svira penal pod izgovorom da su to uobicajene stvari u 16-ercu nakon kornera ispada lopov za tim 1;u suprotnom ispada lopov za tim 2).
Takvih primjera se moze navesti na desetke.U bezbroj slucajeva ni nakon pogledane snimke ne mozes sa sigurnoscu reci jeli bio faul (penal) ili nije i to se ostavlja kao slobodna sudacka procjena.Suci su sastavni dio nogometne igre kao i sudacke pogreske.

ne kobbr nisi me uopće skužio, bolje rečeno nisam se ja dobro izrazio nisam ja mislio ono da neka ekipa prekida kontru pizdarije takve il slično nego kod nekih ''major'' sranja, kao ovakvih situacija kada se igra i ovako i onako zaustavi nije nikakva šteta konzultirati snimku
bit će to jednom htjeli to neki ili ne, tehnologija ide dalje, ideje nove se uvode, tehnologija pomaže u sportu općenito pomagat će i ovdje, ideje i potreba za pravednošću sve to ide dalje, razvija se, bit će toga budi bez brige, samo pitanje je kada

dera 17-06-2009 13:33

Quote:

Originally Posted by CurvaNord69 (Post 24392)
A druga stvar je da se pusti kontra do kraja, i kad sljedeci prekid bude da se pregleda snimka. Al to vec ubija igru.
Meni je najbolje rjesenje ono za prelazak crte chip u lopti, npr da signalizira sudcu na sat da je lopta presla, ostalo jos ne valja

pametno

Mauro7 18-06-2009 22:29

Egipt - Italija 1:0 strijelac Homos (hehe neki peškić im gol zabio :P)

hehe sad trebaju dobit brazil s 2 razlike da bi bili sigurni u prolaz neovisno o drugom rezultatu, u protivnom... jer remiziraju sa brazilom a egipat pobijedi doviđenja, ali egipat neće pobijedit usa po meni, baš zato zbog pravila da su odigrali dvije odlične utakmice protiv jakih i onda kad im dođe pak netko ''slabiji'' (tj. slabiji od brazila i italije) onda će se posrat
uglavnom bi italija kao druga išla na španjolsku
a tako talijani i osvajaju trofeje hehehe seru li ga seru provlače se i onda će preko jedne španjolske i u finalu npr. brazila osvojit heheheh, mrš guzičari doma

Nera 18-06-2009 22:39

Ma kakva Italija... Prva postava treba da budu: Santon, Cassano i Balotelli.. a ne ovi rubentini i bilanisti.. Lippi, duso prodana lopovska.

Mauro7 18-06-2009 22:40

Quote:

Originally Posted by Nera (Post 24585)
Ma kakva Italija... Prva postava treba da budu: Santon, Cassano i Balotelli.. a ne ovi rubentini i bilanisti.. Lippi, duso prodana lopovska.

haha a pazi ako se ne proslavi ako ne prođu ni grupu nabijat će mu na nos svašta, od cassana na dalje

dera 18-06-2009 23:14

pao sam na njima, a siguran sam da bi bolje igrali da recimo u napadu igra lucarelli i tipovi poput njega, pravi nepoznati italijani a ne manekeni
vidio si brazila, sve posutano, dinho i takva raja

hulle 18-06-2009 23:23

ocekivano s obzirom na prvo kolo gdje su se talijani provukli protiv amerikanaca a egipcani nesretno izgubili od brazila


nista od talijana...staro sporo bezidejno

CurvaNord69 18-06-2009 23:47

Pa kolko ne igra "poznatih" brazilaca, eto primjer onaj ljevi bek sto je danas igro, i onaj jos jedan skroz crni, zaboravih kako se zove.

hulle 19-06-2009 00:33

to onaj djemo i lutvo

---------- Post added at 00:33 ---------- Previous post was at 00:31 ----------

United States 0-3 Brazil
Scorer: Melo 7 (B), Robino 20 (B), Maicon (B) 62
Red card: Kljestan 55 (US)
United States: Howard; Bornstein, DeMerit, Onyewu, Spector; Beasley (Casey 45), Kljestan, Bradley, Dempsey; Donovan, Altidore (Feilhaber 60)
Brazil: Julio Cesar' Maicon, Lucio (Luisao 70), Miranda, Andre Santos; GilbertoSilva, Melo; Kaka (Baptista 69); Ramires, Fabiano (Nilmar 69), Robinho




Egypt: El-Hadary; Fathy (Hassan 79), A Said, Gomaa, Moawad (Farag 68); Shawky, Homos, Aboutrika, Rabo; Zidan (Eid 57)

Italy: Buffon; Zambrotta, Cannavaro, Chiellini, Grosso; Gattuso (Montolivo 58), De Rossi, Pirlo; Rossi (Toni 58), Iaquinta, Quagliarella (Pepe 64)

Mauro7 21-06-2009 23:22

Brazil - Italija 3-0

talijani idu doma, a ameri imaju prednost zbog zabijenog gola više, prednost pobjede talijana u međusobnom susretu s amerima je tek treći kriterij pa tako talijani ajt' doma hehehe

Huska 21-06-2009 23:38

eto ebo mu zambrota i dossena onu sjedu glavu e moj lippi pojma ti nemas koji zambrota canavaro camoranessi daj ba mottu i santona na bekove pa ces vidjet kako se probija mladi zeljni dokazavianja da umjesto canavara barem barzaglia mada jos hrpa talijana trenutno boljih od njega na stopru ovaj camoranessi pa ako vec igras 4-3-3 formaciju gdje je tu cassano

-------Buffon

Motta------barzaglie---chielini---santon

---Montolivo-----De Rossi------D'Agostino

Cassano---------Iaquinta------Rossi

neznam bas ovih stopera talijanskih dosta pa sam stavio ovog barzaglia umjesto canavara

kako bi ja postavio trenutno italiju al eto hoce lippi ove djedice da igraju koji jedva trce


i jos da pohvalim maicona koji je ponovo pokazao klasu ajd sto je u inter medju glavnim igracima al i u brazilu skoro svaka akcija ide preko njega i dobio je najvecu ocjenu na utakmici 8,5

Mauro7 22-06-2009 00:26

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/l0TTbTj7faY&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/l0TTbTj7faY&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Mauro7 22-06-2009 00:47

slažem se s huskom svaka čast na motti, malo tko paz na tog momka ali dečko je odličan, vrlo dobar u ofanzivi klasična talijanska škola obrane prema naprijed nema uopće eleganciju brazilsku tj. brazilskih bekova ali ima nevjerovatan centaršut(inter-roma 3-3 gol de rossija, a to je samo JEDAN od primjera) i vrlo mlad
bravo za romu koja ga je kupila

Huska 22-06-2009 00:50

Quote:

Originally Posted by Grujinho (Post 25102)
Huska

---------------------Buffon--------------------
X----------Chiellini-------X----------Santon
Pirlo----------De Rossi--------D'Agostino
Quagliarella------Toni-------Cassano

ocigledno ti ne kontas neke stvari( izvini sto ti to kazem) Pirlo, Toni i ostali ti veterani nisu oni vise za reprezntacije ti su se igraci zasitili svega i dosta je njih vise vrijeme je da se novi list okrene

i te iksice sto si stavio

desni bek Motta momak iz rome ako nisi pratio momak onda neznas o kakvom je igracini rijec sto se tice veznog reda sve 5 samo umjesto pirla montolivo ili aquilani a u napada uredu sve osim tonia panja.. pa pazzini je stvoren za te pozicije ima tu i mali rossi kao i gilardino pa i balotelli u neku ruku

i zaboravio sam buffona svaka njemu cast al i za tu sam promjenu al eto nek on ostane golman je i jos uvijek najbolji u italiji pa moze jos branit veoma dobro

ivan019 22-06-2009 00:51

imaju i amauria :P

Grujinho 22-06-2009 01:15

Quote:

Originally Posted by Huska (Post 25104)
ocigledno ti ne kontas neke stvari( izvini sto ti to kazem) Pirlo, Toni i ostali ti veterani nisu oni vise za reprezntacije ti su se igraci zasitili svega i dosta je njih vise vrijeme je da se novi list okrene

i te iksice sto si stavio

desni bek Motta momak iz rome ako nisi pratio momak onda neznas o kakvom je igracini rijec sto se tice veznog reda sve 5 samo umjesto pirla montolivo ili aquilani a u napada uredu sve osim tonia panja.. pa pazzini je stvoren za te pozicije ima tu i mali rossi kao i gilardino pa i balotelli u neku ruku

i zaboravio sam buffona svaka njemu cast al i za tu sam promjenu al eto nek on ostane golman je i jos uvijek najbolji u italiji pa moze jos branit veoma dobro


Pirlo u svakom slučaju ispred Montoliva...Jer Pirlo je jedini igrač trenutačno sa De Rossijem koji može odigrat na visokom nivou nekoliko utakmica zaredom...Montolivo odigra jednu dobru, pa dvije loše...pa nije ga se vidjelo danas... Pirlo se barem "trudio"...

Toni je mnogo dobar...Ali njemu trebaju prave lopte na glavu, a zambrotta i dossena to nemogu napravit....Cassano, Quagliarella, Pazzini, Balotelli, Acquafresca, Rossi i slični če za koju godinu biti glavni napadači od sljedeče sezone pa nadalje... Na vezi se očekuje GIOVINCO, pa D'Agostino, Cigarini nije loš i još tko....u odbrani če igrati Santon, pa taj Motta iz Rome, De Silvestri i tako dalje i tako dalje....sve u svemu ima Italija još mnogo rezerve

Mauro7 22-06-2009 01:17

tako je gruja, ima tu puno imena :)

btw talijani nisu dobili brazil od '82 hehe

dera 22-06-2009 14:04

sto se zove fudbal, amerika prodje :) a ja sam znao da egipat nece
sto se tice italije, umjesto tonija, ja bih stavio lucarellija, di vaia i sl.


All times are GMT +2. The time now is 23:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com