PDA

View Full Version : AssaultCube


hulle
09-03-2010, 18:52
A sada, poslastica za ljubitelje FPS-a, tj. pucačkih igara iz prvog lica! AssaultCube je open source, 3D pucačka igra, sa akcentom na oprobanom deathmatch stilu igre. Baziran na engine-u originalne Cube i Cube 2 igre, AssaultCube je freeware klon, napravljen od strane fanova, namenjen fanovima.

Iako je prvenstveni fokus igre online multiplayer iskustvo, mod za jednog igrača, u kome se možete sukobiti sa botovima koje kontroliše računar takođe postoji. Igru započinje mala i jednostavna mapa, koja vam omogućava da se naviknete na okruženje i pokrete.


Komande su uobičajene za FPS igre, i zahtevaju upotrebu kako tastature, tako i miša.



http://www.interfejs.tv/krojacpanel/pic/Thumbs/200x149-3-5770-snapshot20100219210806.jpg (http://www.interfejs.tv/krojacpanel/pic/Thumbs/800x600-1-5770-snapshot20100219210806.jpg) Kada ste spremni, možete započeti igru, ili protiv ljudskih protivnika online, ili protiv botova, u single-player modu. Napominjemo da će igra u miltiplayer modu, za razliku od većine pucačkih igara današnjice, bez problema raditi i na 56k dial-up konekciji.

Ako se odlučite na igru protiv botova, imajte na umu da ovo neće biti nimalo jednostavna stvar. Razvoji tim AssaultCube-a je uradio odličan posao sa veštačkom inteligencijom botova, i ako njihovu veštinu podesite na najviši nivo, postaju gotovo brutalno nesavladivi. U tom slučaju, ne očekujte da ćete dugo preživeti na mapi.


Sami nivoi pružaju dosta izazova, te ćete morati pažljivo da osmislite strategiju kretanja, pucanja, pa i povlačenja, kako bi ste preživali, i pobedili. Čak i ako sebe smatrate majstorom FPS igara, to nije nikakva garancija da ćete ostati poslednji na nogama tokom igre. Razni elementi igre su dosta dobro izbalansirani, što svakom igraču pruža poštenu šansu za pobedom.




http://www.interfejs.tv/krojacpanel/pic/Thumbs/200x149-3-5771-snapshot20100219210914.jpg (http://www.interfejs.tv/krojacpanel/pic/Thumbs/800x600-1-5771-snapshot20100219210914.jpg) Kvalitetni zvučni efekti, kao i način na koji se likovi kreću i koriste razna oružja doprinose velikom nivou realizma u igri. Smatramo da ćete biti iznenađeni šta je sve razvojni tim uspeo da postigne sa instalacionim paketom tek nešto većim od 40 MB.

Uz veliki broj mapa, kao i više modova multiplayer igre, višesatna zabava je zagarantovana. Za kraj napominjemo da je igra dostupna, kako za Windows, tako i za Mac OS i Linux operativne sisteme, što je prilična retkost.


Dovoljno smo pričali, sada posetite download odeljak našeg sajta Interfejs.tv, preuzmite instalaciju igre, miševe u ruke, i ko zna, uz dovoljno vežbe, možda i vi postanete majstor arena AssaultCube-a.




http://www.interfejs.tv/prilog.php?ID=7063

ljudi jednostavna igrica ajde da svi skinu i da se dogovrimo jednu noc malo team deathmatch

igrica je od 40MB tako da nikom nije problem skinut

dera
09-03-2010, 18:57
zar nije tebi lakse nabaviti CS, ja ti ga dam na usb-u :D
a ovim ostalim ko nema, nije problem skinuti 300-400mb

Balotelli#45
09-03-2010, 21:10
aj dera daj linkove za counter da ga skinem pa posle malo da te cepam online na neki server :D

hulle
09-03-2010, 21:17
kanter je igrica za djecu....puna citera i virusa....
ovako ovdje se nadam da nam na serever nece upadati takvi :)

a samo 40MB u poredjenju s kanterom haha

ivan019
09-03-2010, 22:21
hulle i njegove igrice :D

dera
09-03-2010, 23:16
ma daj hulle, uozbilji se ;)
vanja ja sam sad u rajvosa, kad se vratim, ti moca i ligad protiv mene hihih

LiGad
09-03-2010, 23:48
ma daj hulle, uozbilji se ;)
vanja ja sam sad u rajvosa, kad se vratim, ti moca i ligad protiv mene hihih

samo da znas ..ligad se ne skida sa countera i zeljno te iscekuje :D
lagano vracam osjecaj za counter :)

Balotelli#45
09-03-2010, 23:50
ma dzabe ti kad imas veliki glafudzu sve ce headshotovi da budu ;)

hulle
09-03-2010, 23:50
ma daj hulle, uozbilji se ;)
vanja ja sam sad u rajvosa, kad se vratim, ti moca i ligad protiv mene hihih


pa ne ozbiljno.....ja u bug nisam vidjeo da neko stariji od 14g igra kantera :)

LiGad
09-03-2010, 23:55
pa ne ozbiljno.....ja u bug nisam vidjeo da neko stariji od 14g igra kantera :)

gledaj ovo ..nasao sam danas na forumu gamers.ba

Očemu se radi :

Dakle odlučio sam da se povučem što se tiče igranja cs-a.Ovu igru igram več duže od 4 godine tako da mi je na neki nacin i dosadila.Stakao sam mnogo drugova preko cs-a kako dobrih tako i losih,bilo je tu dosta psovki,pomirenja itd al da ne duljim o tome.
Povlacim se radi više razloga :
1) Želim da više vremena provodim na ulici,kafama s jaranima/jaranicama jer ovako citav dan provedem u kuci igrajuci i psujuci radi jebene igrice.Jednostavno sam postao onaj pravi no lajfer ko se samo deblja na kompu ne radi ništa.
2) Želim da počnem opet s teretanom jedno 2,3 mjeseca da se fino izgradi do ljetnog raspusta da mogu ko čovjek da izadjem na bazene i da pokupim kaku trebu a ne ovako.
3) Da prestanem da psujem jer konekcija mi je low tako da bi igrao cs-a kad bi mi zalagalo mnogo bi psovao udara i tako dalje jednostavno ne normalno postajem agresivan.
4) Da se jednostavno vratim u normalan život ko svi ostali trening,kuca,škola,raja i nekad 2,3 sata na kompu,a ne kao sad citav dan.

ispovijest kanterasha :D

ivan019
10-03-2010, 01:22
pa ne ozbiljno.....ja u bug nisam vidjeo da neko stariji od 14g igra kantera :)

pa sve derini vrsnjaci :P

Grujinho
10-03-2010, 01:34
zar nije tebi lakse nabaviti CS, ja ti ga dam na usb-u :D
a ovim ostalim ko nema, nije problem skinuti 300-400mb


mogli smo se malo organizirati i odigrati koju partiju? šta misliš...

dera
10-03-2010, 11:51
hulle, pa to ti vazi za sve kompjuterase ;) on vjerovatno nikad internet browsera nije otvorio, nego visio na igricama..
slazem se, posto je ta igrica manja, svi je mozemo skinuti i probati, ali predlazem da onome kome nije zao, zbavi CS, jer je mnogo kvalitetniji.. ne znam ovo sto si napisao, treba da nas privuce nekoj drugoj igrici losijoj od CS-a? :D

gruji, slazem se, javim vam ja par dana prije nego se vratim kuci, da se svi pripremite :D
ivane, reci cu samo - pravi si ivan the man

hulle
10-03-2010, 11:57
pa nebi bas rekao da je cs kvalitetnija jer je isti kalup...u cs jedino imas vise oruzija

ako vec hoces kvalitet onda hajmo COD AHHAHAHAHA

Balotelli#45
10-03-2010, 13:04
hahahah ovaj sto je ovo pisao neka teska budaletina xD ja nikad nisam igrao taj kanter jedino letos nesto malo kuci ili po igraonicama kad su bile nenormalne vrucine a kad nisam na bazen ili trening.....ja volim da igram sa drugovima po jedno sat vremena ,2 sata ali jbt da igram online sa nekima koje nepoznajem ili da igram po ceo dan to je meni sranje....a i onako ja udjem online ukljucim cheat i samo headshotovi :sivi:

hulle
10-03-2010, 13:24
zato ti kazem...uzmemo ovu igricu ...40MB valjda nece biti citera medju nama hehehe
napravimo server i samo raja s foruma moze biti ...

dera
10-03-2010, 13:38
hulle, ima program od pola megabajta koji ne dozvoljava cheatove na CS ako nisi znao :)
a za taj nemamo pojma, odes na google i skontas kako da varas :P

hulle
10-03-2010, 13:46
hahahaha jao dera nemoj da me nasmijavas..cuj ima program...jel postoji zastita racunara? DA...jesu li racunari zasticeni? NE
tako je i sa tvojom programom

cs ZIVI od citera...samo citeri i igraju

Balotelli#45
10-03-2010, 16:02
ima jedan ovde kod nas vise voli Cs nego majku :sivi: mi ga pitali jel bi pre da prestanes uopste da igras kanter i da ga neigras vise nikad u zivotu il da ti umre majka on kaze pre bi da mu umre majka kaze svakako ce jednom da umre ....nije normalan :sivi:

ma ja volim da igram malo kanter ali da neko igra svaki dan i to bez prestanka to je po meni bolest....ja nmg vise od 2-3 sata u kucu da izdrzim ceo se ucrvljam :D

dera
10-03-2010, 16:09
a hulle jesi ti cudan, pa igrali bi samo mi, nema citeva, skonta se to lahko, a taj program je postavljen na najjacim serverima poput bihnetovog, telnetovog (govorim za nase jer znam)... ne mozes uci ako nemas to aktivirano (program) - nikad niko nije uspio da vara ;)

LiGad
10-03-2010, 19:31
Bilo bi dobro kad bi na forumu se tako organizirali da igramo CS ili ovaj AssaultCube ..

---------- Post added at 18:31 ---------- Previous post was at 18:29 ----------

Bilo bi dobro kad bi na forumu se tako organizirali da igramo CS ili ovaj AssaultCube ..
Posto imam CS ..ja sam da igramo njega, a u krajnjem slucaju i ovaj Cube moze proci ..
Samo je bitno da igramo zajedno, jer znam kako je bio dobar osjecaj igrat s derom prije 2 dana ..zezancija, takmicenje ..ljepota :)

dera
10-03-2010, 20:19
pa da, mah mozemo oba, da se hulle ne ljuti, 40mb sta je to skinuti :D

dera
12-03-2010, 10:06
ovo ne zasluzuje ni zasebnu temu :D isto quake2, i ti je poredis sa CS cc :)

hulle
12-03-2010, 11:52
In comparison to other games, AssaultCube is slower than Quake (http://en.wikipedia.org/wiki/Quake) but faster than Counter-Strike (http://en.wikipedia.org/wiki/Counter-Strike)

joj deroslave

dera
12-03-2010, 15:06
e ja ti argumenta heheheh :D
ja pokrenuo igricu ne vidim prsta ispred one puske, mrki mrak

dera
19-03-2010, 14:39
VECERAS TURNIRI - odnosno sastajemo se sa foruma da raspucamo, vi birate sta (assault ili cs) i u koliko sati.. ako kome treba link za CS download neka pita ovde

ivan019
19-03-2010, 14:47
dera vise nisi admin, nece te vise pustati haha

dera
19-03-2010, 14:53
sinoc sam pojeo LIgada :D

ivan019
19-03-2010, 14:58
rivena ko sve nije pobedio :D

hulle
19-03-2010, 15:00
ajmo ko smije ovog ac ...fino ozezi hehehe