PDA

View Full Version : Skolski masakr


dera
12-03-2009, 20:18
Njemačka policija objavila je da je napad u srednjoj školi u Winnendenu, u kojem je prema posljednjim podacima ubijeno najmanje 16 ljudi, izvršio 17-godišnji mladić obučen u crnu uniformu.
Napadač je ubio devet učenika i tri nastavnika u srednjoj školi Albertville, kao i jednu osobu u obližnjoj klinici u tome mjestu.
Agencije javljaju, pozivajući se na policijske izvore, da je bivši učenik škole Tim K. izvršio napad i da ga je policija potom ubila.

U pucnjavi između napadača i policije dva slučajna prolaznika također su ubijena, a dva policajca su teško ranjena, pa je tako ukupan broj ubijenih porastao na 16, među kojima je i napadač, priopćio je policijski glasnogovornik.


Winnenden je gradiću s 27.000 stanovnika, blizu Stuttgarta, u saveznoj državi Baden-Wuerttemberg.

U vrijeme kada je započela pucnjava u školi je bilo oko 1000 djece, javlja BBC.


Švedska policija uhitila je 17-godišnjaka koji je na internetskim chatovima najavljivao pucnjavu u školi u gradu Lundu.



Mladić, koji pohađa gimnaziju Spyken, pozivao se na masakr u Njemačkoj od srijede u kojem je Tim Kretschmer (17) ubio 15 ljudi. Policija je mladiću u stan upala u šest sati ujutro i našla zračnicu.
- Mnogo ljudi se boji. Telefon mi stalno zvoni. Vjerujem da mnogo djece danas neće doći u školu - rekao je ravnatelj gimnazije Karin Stavne. Mladića je policiji prijavio novinar lista Metro koji je slučajno u srijedu navečer nabasao na stranicu s prijetnjama. Stranicu su sklonili s interneta.

ivan019
12-03-2009, 20:20
Ludnica, mali je krenuo dobrim stopama

Balotelli#45
12-03-2009, 20:44
daleko ce da dogura kako je poceo

Adriano-Hulk
12-03-2009, 21:00
sada sam bas gledao o ovemo na obn-u

Enfant Terrible
12-03-2009, 21:31
Po svemu sudeći,videoigrice su uzele maha i neki ljudi izgleda ne mogu razlikovati stvarnost i igrice.Strahota...

CurvaNord69
13-03-2009, 00:07
Eh, njemu je puko film, mozda su ga maltretirali sta znas, ne branim ja njega, on je 110% kriv i sto je ubio i nevine i sve, ali kazem da jos tu drugi ljudi imaju krivnje

Nera
13-03-2009, 00:15
Ma ta djeca sa Zapada ne razlikuju stvarnost i PC igrice.. Budale.. Amerika je kriva! :D :D

ivan019
13-03-2009, 00:17
Kupi mu majko top :ivan: