PDA

View Full Version : Napoli - Inter


Esquivel
24-01-2012, 16:09
http://www.legaseriea.it/image/image_gallery?uuid=09b115cb-0fa9-4414-811a-75c9cbc07b10&groupId=10192&t=1277885384531vs. http://www.legaseriea.it/image/image_gallery?uuid=dd8c94c0-f6bf-43b8-a4e2-40ad18d23846&groupId=10192&t=1277822666406

25/01/2012/ 20:45




21-man squad named for Napoli v Inter



Goalkeepers: 1 Julio Cesar, 12 Luca Castellazzi, 21 Paolo Orlandoni;

Defenders: 2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Andrea Ranocchia, 25 Walter Samuel, 26 Cristian Chivu, 37 Davide Faraoni;

Midfielders: 8 Thiago Motta, 10 Wesley Sneijder, 11 Ricardo Alvarez, 18 Andrea Poli, 19 Esteban Cambiasso, 20 Joel Obi;


Forwards: 7 Giampaolo Pazzini, 22 Diego Milito, 28 Mauro Zarate, 30 Luc Castaignos.
U sredu Inter gostuje Napoliju, i nadam se da cemo preko njih doci u polufinale Kupa Italije, gde nas ocekuje bolji iz utakmice Chievo - Siena.

ajdin
24-01-2012, 16:11
eto adise otvorio je dejo :D

Huska
24-01-2012, 16:24
Crni dejo sta to uradi :D...sutra sve na Napoli :D

hulle
24-01-2012, 18:12
ako zaustavimo pandeva idemo dalje :)

ilovemura
24-01-2012, 18:15
A gdje je kamikaza???

Pablo
24-01-2012, 18:20
kad smo bese dali gol napoliju na njihovom stadionu???

hulle
24-01-2012, 18:28
Prosli put smo iz izbacili na penale (oni domacini bili) sto se tice kupa...a i prije toga ..tamo davne 98 il tako nesto smo im zabili gol :)

a liga pa prosle sezone :)
http://www.inter.it/aas/img/146296.jpg

Esquivel
24-01-2012, 20:55
Crni dejo sta to uradi :D...sutra sve na Napoli :D

Ne brini, sutra Claudio nosi dve razlicite carape :D... :miniforza:

ajdin
24-01-2012, 21:40
pa braco moja dejo je za kup takmicenja sretan :D ogulicemo ih ko barabe :D

hulle
25-01-2012, 13:17
Ako prodjemo Napoli onda nas u polufinalu ocekuje bolji iz duela Chievo-Siena dok Juve igra s boljim iz Lazio-Milan, sto znaci ako prodjemo Napoli imamo jos jedno finale.... :)

Napoli u zadnje vrijeme igra dosta losije, ipak nije to ekipa koja moze igrati na vise frontova (LP, SerieA, Cup)

Prvi dio sezone Lavezzi je bio najbolji igrac a u zadnje vrijeme je vise na klupi (tribinama) nego sto igra, tako da im je sad Pandev glavna nada :)

ilovemura
25-01-2012, 14:35
a gdje je nagatomo???

hulle
25-01-2012, 14:44
pravi drustvo coutinhu hehhe

Huska
25-01-2012, 17:54
Wes ce da bude strijelac, barem se nadam igro sam na njega :D

Quaresma#7
25-01-2012, 19:11
Pazzini i Lucio neče igrati. Oboje su preladjeni i ostali su u Milanu.

Huska
25-01-2012, 21:04
Napoli: 1 De Sanctis; 14 Campagnaro, 28 Cannavaro, 6 Aronica; 11 Maggio, 23 Gargano, 88 Inler, 18 Zuniga; 17 Hamsik, 22 Lavezzi; 7 Cavani.
Subs: 83 Rosati, 8 Dossena, 16 Vargas, 20 Dzemaili, 21 Fernandez, 29 Pandev, 85 Britos.
Coach: Walter Mazzarri.

Inter: 12 Castellazzi; 13 Maicon, 23 Ranocchia, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso, 20 Obi; 10 Sneijder, 22 Milito.
Subs: 1 Julio Cesar, 2 Cordoba, 37 Faraoni, 11 Alvarez, 18 Poli, 28 Zarate, 30 Castaignos.
Coach: Claudio Ranieri.

Referee: Domenico Celi (Bari).

Strasna rotacija igraca jbt, sreca pa Pazzini i Lucio nisu bili spremni i oni bi poceli sigurno, pa sta Poli ne moze dobiti priliku ni u kupu jbt, e moj Ranko

hulle
25-01-2012, 21:39
sta je sad huska..pa poli je na klupi....kad veliki pandev moze biti klupa zasto nebi poli?? :)


a ko zna ima jos koja minuta pa mozda i kostolomac bude u prvih 11


Uglavnom ako prodjemo igramo protiv Siene koja je dobila Chievo u gostima 0-1, strijelac....DESTRO...ko drugi :)

Giampaolo
25-01-2012, 22:07
dajte stream neki molim vas

Huska
25-01-2012, 22:11
dajte stream neki molim vas
http://www.livescorehunter.ro/streams/1/lshitaly1.html

Giampaolo
25-01-2012, 22:15
hvala druze

Huska
25-01-2012, 22:35
Ranieri i njegove taktike :ujebote:

Vadi ovog prometnog policajca iz ekipe dok jos imas priliku, ajd sto nema nikakve koristi od njega, jos cemo ostati i sa igracem manje zbog njega. OCAJNO.

Obi i Ranocchia jedini kako treba, ovo sve mrs u nesto...

Sneijder i jos neko napolje, a unutra Ricky i Zarate/Luc, jer Milito sam ne moze nista napraviti...

Ugalvnom samo da Sneijdera vidim napolju i bit ce bolje odmah...

ilovemura
25-01-2012, 22:36
Chivu bježi iz milana!!!

hulle
25-01-2012, 22:46
Dobro je.....Utakmica je isto Dinamo-Hajduk....samo faul, faul, faul, faul....hehehe

Treba istaci da su oni imali 100% sansu preko Maggia, srecom nije se najbolje snasao. Mi smo imali jednu priliku nakon kornera skok Samuela i sut direktno u DS.

Na greske Chivua sam vec navikao tako da me to nikako i ne brine :) al WES, hem igra lose, al je nervozan 100%. Imao je jedan start za crveni karton, srecom sudije se zbunile pa nisu znali ni sta da sviraju, kasnije glup zuti karton zbog napucavanja lopte nakon sto je sudija svirao prekrsaj za Napoli, a u jos par navrata je iskazao nervozu.
Zasto je nervozan. kaze I J... MOTTA PRIJE MENE ODE IZ INTERA hahahahhaahahaha

Uglavnom igramo lose, isto kao i protiv lazia, znaci POBJEDA :)

ved300
25-01-2012, 22:55
eto vam motte jebo vas on,prvo greska nesto on dribla a onda i penal aaaaaaaaaaaaaa

Huska
25-01-2012, 23:36
Sreca pa crkli svi streamovi da ne gledam ovu patnju...

Ranocchia najbolji, Ricky pokazao kako treba igrati ofanzivni vezni, a ne mahati rukama okolo, a nadam se da je ovo ujedno i zadnja utakmica Motte u dresu Intera, kao i Chivua...

OCAJNO, od Tinkia do samih igraca...

ilovemura
25-01-2012, 23:38
Šta ovo prodano????

hulle
25-01-2012, 23:56
nista od siene :(

ilovemura
25-01-2012, 23:57
Niti nebi zaslužili!!!

hulle
26-01-2012, 00:03
ajdine ti si kriv za sve hahahahaha

ajdin
26-01-2012, 00:23
sta me je uzasno nerviralo je ne ni napucavanje ni nervoza wesa nego maiconovo stajanje po terenu i nesto radit sto ne ide kad vidi da ne moze naprijed stane okrene se hoce dribling nije nba da mu roling spucas i otarasis ga se ... na kraj nismo ni imali srece a i penal nam je cist ponisten !!

JEBIGA ADISE PRIZNAJEM !! :(

---------- Post added at 23:23 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/405655_10150489573851787_101417616786_8983813_1722 953056_n.jpg

hulle
26-01-2012, 01:10
ti si kriv za prvi gol a dejo za drugi hahaha

---------- Post added 26-01-2012 at 00:02 ---------- Previous post was 25-01-2012 at 23:59 ----------

a za losu igru je kriv ovaj satelit

Tronchetti: "Un ritorno di Mourinho all'Inter? Perché no"

---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:02 ----------

http://images2.gazzettaobjects.it/Hermes%20Foto/2012/01/25/0LYDKPGA--630x365.jpg?v=201201252342
http://img.plug.it/sg/sportuni/upload/ris/0000/rissa-gargano-sneijder.jpg
http://img.plug.it/sg/sportuni/upload/chi/0008/chivu20.jpg
http://www.inter.it/aas/img/159882.jpg


ako nista mladi su dobili sporting u gostima :)

---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:08 ----------

Talijanski kup
Napoli izbacio Inter i prekinuo im seriju

Serija pobjeda nogometaša Intera je stala ove srijede u Napulju. U četvrtfinalnom meču tamošnjeg Kup takmičenja Napoli je s 2-0 pobijedio Inter i u polufinalu će igrati protiv Siene.

Inter je prije ovog poraza imao niz od osam pobjeda (sedam u prvenstvu i jedna u Kupu), no teško gostovanje na jugu Italije je označilo kraj nepobjedivosti Ranierijeve ekipe. Urugvajski napadač Edinson Cavani je bio kreator pobjede jer je postigao oba pogotka.

Doveo je najbolji Napolijev strijelac svoju ekipu u vodstvo u 50. minuti iz jedanaesterca, a sve je zaključio u 93. minuti golom za 2-0. Podsjetimo da se dan ranije u polufinale Kupa plasirao i Juventus, a torinska ekipa čeka u toj fazi tamkičenja pobjednika meča na San Siru između Milana i Lazija (četvrtak).

Talijanski kup, četvrtfinale:

Napoli - Inter 2-0 (Cavani 50-11m, 90+3)
Chievo - Siena 0-1 (Destro 54)

Quaresma#7
26-01-2012, 15:18
Pa dokle čemo ovo mučenje gledati, dokle misli ovo naša uprava držati. Pa i čorav vidi da ovo više ne vodi nikuda. Više od pola ekipe je zrelo za prodaju po kratkom postupku.

Jučešnja utakmica katastrofa, početnu postavu još posebno vezni red kad vidiš odmah ti je jasno da nam poraz ne gine.

Cordoba, Zanetti, Lucio, Samuel, Maicon, Chivu, Nagatomo, Stankovic, Motta, Camibasso, Muntari, Forlan, Milito, Zarate, Pazzini... pa čak možda i Sneijder uz dobru ponudu.

To su svi igrači više nego zreli za prodaju ja ne razumem jer Branca i Moratti uopšte misle na kakvu budučnost ekipe, jer sa ovim igračima idemo u propast i u sezone prez ikakvih titula.

Toliko dobrih igrača na mercatu Sahin, Veloso, Motolivo, Mussa, Bale, Kolarov, Capuano, Wan Der Wiel, Criscito, Moutinho, Guarin, Leandro Damiao, Jovetić, Lucas Moura, Hazard, Hamšik, Pastore, Hummels, Subotić, Otamendi, Sakho, Draxler, M Villa.... i mnogi drugi. Da bar 5-6 igrača sa ove liste uzmu igra bi na nešto ličila i imali bi se čemu nadati. A još najmanje 10 dobri igrača ima u našem domačem pogonu i koje vučemo po pozajmicama svake godine.

A i trenera treba smeniti na ljeto. Isto ko Mancini kad je bio u Interu ili igramo 4-3-1-2 ili 4-4-2 sa 9-10 defanzivnih igrača a jednim napadačem. Bruka nije ni čudo što nemamo rezultat na kraju. Obavezno vratiti Mourinha ili na silu dovesti Guardiolu ako neče produžiti ugovor sa Barcom.

hulle
26-01-2012, 19:51
Joj ljudi, lakse malo, pa vidite kakvu smo seriju imali. Svakoj seriji dodje kraj. Nemoguce je pobijediti svaku utakmicu. Nama je sad da se okrenemo na ligu i jurisamo to 3. mjesto i da se nadamo nekom laganom protivniku u kvalifikacijama za LP pa da udjemo i skupimo dovoljno para da kupimo Kucku.

Sta je Ranieri kriv? Vidite kakvu smo seriju imali, jel se neko sjeca kad smo zadnji put imali ovoliko pobjeda u nizu????
Sve je krenulo naopako kad je klub ponovo dosao u ruke MM i on je poceo odlucivati ok ce biti sta u klubu, koji ce igrac da se kupi (NIKO), koji da se proda.

Sta bi s Murinjom??? Mislis da bi on bio prvak s ovom ekipom, bil al u .....Svaka njemu cast, al Interu nije problem trener. Da je on vjerovano u Inter nebi ga napustio. Lik je kao i svaka razumna osoba shvatio da ova ekipa Intera nema buducnost, da se mora raditi na potpunoj rekonstruciji, a on je lik koji ganja trofeje, nema on strpeljenja cekadi da neki klinac postane igrac.

S druge strane imas idota MM, koji vjeruje da ako jednom osvojis LP (i to sa vec starijim igracima), da ta ista ekipa 100godina moze da igra bez potrebe za pojacanjima, ma cak mozes i prodati najvecu zvijezdu i jos par talentovanih igraca.

Nije Ranieri kriv sto u Interu ima samo jedan igrac koji zna povuci loptu (Maicon).

Jel Ranieri kriv sto

J.Zanetti 38g
Castellazzi 36g
Cordoba 35g
Lucio 33g
Stankovic 33g
Samuel 33g
Milito 32g
Forlan 32g
Cesar 32g
Cambiasso 31g
Chivu 31g
Maicon 30g

Sto u prvih 11 ima samo 1(+1) igraca ispod 30.
Wes 27 - Motta 29!!!

Jel mozda njegova greska sto su nosioci igre Intera, sve potroseni igraci, jel njegova greska sto je se Wes spakovao kofere za ManUtd pa MM stopirao transfer i ovaj se sad samo sepuri po terenu jer ga Inter apsolutno ne zanima.
Jel njegova greska sto jedna Genova moze da se zaj.. s Interom u vezi transfera i da Inter njima placa po 3-4puta vecu cijenu za neke igrace, jel njegova greska sto su za Inter pojacanja igraci iz kikiriki liga ili igraci koji dolaze u Inter po penziju?

Sad ce neko biti pametan i reci, pa ima Inter mlade igrace...

Ima...svaka cast...

Alvarez 23-24g.......Poli 22...Obi 20...Luc 19...Cou 19......

Imam i ja u komsliku ove djece po 15-18 godina, jel to znaci da oni trebaju igrati za Inter???

Nijedan od ovih igraca nije vrhunski (sad ce...pa oni su mladi ima vremena...ima naravno da ima vremena..al pogledajte gdje su bili Messi, Ronaldo, Rooney, .... u njihovim godinama. To je razlika izmedju vrhunskog, dobrog i prosjecnog igraca.

Na nekim igracima se odmah vidi da su ispred ostalih, bez obzira koliko godina imaju. Ovi igraci mogu postati dobri u buducnosti, jer kako kazu nikad nezz sta buducnost donosi, ali trenutno oni nisu u stanju da nose igru jedne ekipe koja zeli da bude u vrhu, ne europskog, nego talijanskog nogometa.

Mi dovedemo igraca (Poli) koji nije u stanju da se nametne u SerieB, igraca koji je poznat po tome sto je sklon povredama i naravno mi da dovedemo povrijedjenog i ocekujemo da on preuzme igru Intera. KAKO???

Dovedemo Cou jos kao klinca (novi Ronaldinho, novi Pele, novi Maradona, novi dan nova nafaka :) ) koji nema pravo nastupa u SerieA, al ni slucajno da uradimo ono sto je Milan uradio s Pato (ubaciti igraca u juniore i da se navikne na talijanski nacin), jok Cou je najbolji igrac svijeta i on ce odmah da se to pohvata, a niko nece da bude objektivan i da kaze da on ni u brazilu nije bio medju top igracima, a kako ce tek da bude u italiji gdje su svi fizicki nadmocniji od njeg. Lik dobije priliku, ovi ga izmarisu i ciao. Cou samopouzdanje NULA.

Luc...treba li uopste komentarisati transfere tipa Luc, Arna...koji su tu samo radi reda da se popuni kvota???!

Ricky..igra na poziciji Wesa, naravno da nema tog trenera koji ce prije dati sansu Rickyu nego Wesu, iako je Ricky igrao dosta utakmica, al sta je bitno za njeg.
1. lik nije u stanju spojit 2 dobre utakmice (odigra jednu dobru i onda ga trazis ko novac od MMF-a).
2. gubi se po terenu, kad primi loptu nezz sta ce, pa krene u dribling, izgubi loptu, ili prodje jednog pa hoce jos pa izgubi..slicno kao Cou, on fizicki jednostavno nije na nivou igraca iz talijanske lige, spor je prenosu lopte, tj on nije u stanju da je prenese, jer dok on okrene jednog igraca vec se 3 nova stvore....

Obi...jos jedan u nizu igraca koje cemo dati Genovi ili nekom slicnom klubu, pa ih kasnije ponovo kupiti.

Ono sto je nasmijesnije jesto to da mi STEDIMO, zato nismo u stanju da kupimo vrhunske igrace...ok...uredu je nema se para, MM se stisko, sta sad.
Idemo dovesti mlade igrace..ok....AL KOJE MLADE????

JESU LI RICKY, COU, LUC....mozda bili najbolji igraci u svojim klubovima, ligama....NI BLIZU...
Zasto ih onda dovodimo? Zato sto su talentovani pa mozda nekad bude nesto od njih? Hmmmm...znaci mi imamo juniorsku skolu(inace te mladje kategorije) na koju trosimo, toliko i toliko, ali nema potrebe da uzimamo te igrace, jer bolje je njih dati Genovi, Laziu, Romi, Juventusu.......

Ko mi moze reci da su ovi igraci Ricky, Cou, Luc, Poli...bolji od igraca koje Inter ima i koje je imao u mladjim kategorijama???

Super Mario, Santon, Destro, Belajsuz, Krhin, Siligardi, Martins, Andreolli, Bonnuci, Meggiorni, Bolzoni, Acquafresca, Fatic, Biava, Belaid, Napoli, Ribas, Pandev :)...sad su tu Longo, Bessa, Duncan, Garritano, Del Piero :)..sta ja znam sad lupam imena....ali samo hocu da kazem zasto trosimo novac na neke igrace koji nisu provjereni, kad ovdje imamo igrace potpuno besplatno.

Nije problem u Ranieriju, daleko od toga da je on medju najboljim trenirama na svijetu, ali s igracima koje on ima na raspolaganju nije lako napraviti rezultat, pogledajte samo kako je pocela sezona, ako ugrabimo 3. mjesto to ce biti VEEEELIKI USPJEH.

Taman kad nas je krenulo onaj TP izjavi da zeli Murinja nazad u Inter i cvrc odmah poraz od Napolija. Kad vec jadan nije u stanju da radi s igracima koje on zeli, nego s igracima koje MM zeli, onda ga bar pusti da radi...

Svi mi zelimo da Inter osvoji sve moguce trofeje, al s ovakvim sastavom medju prva 3 je ko osvajanje LP.

Znam da vecina ovo nece ni procitat, jbg dug text, ko ce citat :) , znam da i ovi sto procitaju vjerovatno se nece slagati samnom, al znate onu poslovicu....
100 LJUDI - 100 CUDI, 100 ZENA - 200 SISA :)

Idemo dalje FORZA INTER, NON MOLLARE MAI


p.s. zaboravio sam spomenuti Dzontru (Jonathan), igrac koji je bolji od Maicona :) ...Halalite :)

ajdin
26-01-2012, 20:28
brate ja nezz kako neki jednostavno imaju obraza napast covjeka i udarat po ranieri-u . covjek je dosao kada nas NIJEDAN( vrhunski ) trener nije htio ... onda je dosao u ekipu koja je bila u totalnom rasulu ... neki kao da su to zaboravili bili kako smo ostvarili ovaj niz bili ... onda je moral igracima bio dno dna stari istroseni igraci ... ja se iskreno divim i cudim kako je to ranieri sve uspio preokrenuti i od onakvog kadra kakvog psojeduje da napravi ono sto je napravio ... mjesto da kazete bravo claudio sto si nas opet vratio na pobjednicke staze i sto si vratio obraz nasoj ekipi u svijetu fudbala vi cekate da se izgubi jedna tekma i odma osut po njemu cccc

Quaresma#7
26-01-2012, 21:58
Baš treba biti trener ekpert da posloži našu ekipu koja je več tako navadjena igrati na svoju ruku bez uputa trenera (kao što je bilo kod Leonarda i ni kod Ranierija nije ništa bolje). Samo formaciju je trebao vratiti normalnu kao obično kad smo igrali.

A volio bi da Guardiola dodje pa da uklopi u ekipu sve ove naše mladiče vidio bi kako on pravi nove Pedre, Thiage Alcantare i slične igrače za 0€.

Fakat je i to da nijedan trener nije imao muda reči da je nekim našim "legendama" (Zanetti, Cambiasso, Cordoba, Deki, Milito, Samuel...) potekao rok i staviti jih na klupu jer jednostavno nisu dovoljno dobri. Tu je največi problem i veče legende su odlazili iz klubova što su bili preslabi za prvi tim pa neznam što i ove naše starce nemogu izčerati i razmotriti situaciju. A ne da igraju starci i onda naše juniore (Bonucci, Santon, Destro, Bolzoni...) moraju da se prodaju za siču pa čemo jih možda u budučnosti kupovati za 20M€. Previše klub ponekad tretira igrače kao familijom. Fudbal je jedan veliki biznis. A naši i biznis dva različita pojma, ni stadiona, ni para, ni dobitka, ni incoma od marketinga samo dugovi po 50-60M€ koji uvek Moratti mora iz svojga dzepa poravnati svake sezone da klub more poslovati normalno celu sezonu.

JBG to je moje mišljenje pa em vam milo em drago :D

esteban
27-01-2012, 00:18
Hulle dug tekst ali procitan :)